کرملین: تهدیدات آمریکا علیه سوریه قابل قبول نیست

شش تیر 96 - ان آی تی وی نیوز

دیمیتری پسکوف سخنگوی رسانه ای کرملیناعلام کرد: تهدیدات آمریکا علیه  سوریه غیرقابل قبول استRelated image.

پسکوف بیان کرد: تحقیق درباره استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه با وجود دعوت ما صورت نگرفت و نباید دمشق مسئول معرفی شود.

وی گفت: تهدیدات واشنگتن ضد سوریه در پرونده سلاح شیمیایی مردود است. اطلاعاتی درباره خطر به کارگیری سلاح شیمیایی وجود ندارد.  دستگاه اطلاعاتی و وزارت دفاع روسیه اطلاعات دقیق در این باره دارد و اگر نگرانی وجود داشته باشد، هشدار خواهد داد. کرملین اساس بیانیه کاخ سفید را نمی داند. ما به طور قطعی حمله جدید را مورد مخالفت قرار می دهیم. می دانید که تحقیق بین المللی بی طرفانه ای درباره استفاده از سلاح شیمیایی با وجود خواسته طرف روسی در این باره صورت نگرفته است. نمی توان نیروهای مسلح سوریه را مسئول دانست.

شایان ذکر است کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای بدون ارائه هیچگونه مستنداتی مدعی شده بود: از آماده شدن احتمالی دولت سوریه برای انجام یک حمله شیمیایی با خبر شده است. 

در این بیانیه نتایج حمله‌ای که هنوز انجام نشده پرداخته شده و آمده است: ایالات متحده تدارکات احتمالی رژیم اسد برای انجام یک حمله شیمیایی دیگر که احتمالا به کشتار دسته‌جمعی غیرنظامیان از جمله کودکان بی‌گناه منجر خواهد شد را شناسایی کرده است.

این بیانیه ادعا کرده که فعالیت‌های یاد شده مشابه تدارکاتی هستند که دولت سوریه قبل از حمله شیمیایی ۴ آوریل ۲۰۱۷ (حمله شیمیایی در منطقه «خان شیخون») انجام داده است.

کاخ سفید در بیانیه خود ادامه داده است: همان‌گونه که قبلا گفته‌ایم، آمریکا برای نابودی کردن دولت اسلامی عراق و سوریه (داعش) در سوریه حضور دارد. با وجود این، اگر بشار اسد با استفاده از سلاح‌های شیمیایی اقدام به یک کشتار دسته‌جمعی دیگر بکند، او و ارتشش، بهای گزافی خواهند پرداختImage result for us attack syria.

این در حالیست که نهادی موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه در حمله روز دوشنبه جنگنده های ائتلاف آمریکایی به شهر المیادین سوریه یک زندان متعلق به گروه تروریستی و تکفیری راعش را هدف قراردادند.
در این حمله، 42 غیرنظامی محبوس در این زندان و 15 تروریست داعشی کشته شدند.
جنگنده های ائتلاف آمریکایی پنجشنبه شب چهارم خرداد نیز یک ساختمان مسکونی چهار طبقه را در شهر المیادین استان دیرالزور سوریه بمباران کردند.
دراین بمباران، ساختمان مسکونی به طور کامل ویران شد و 35 شهروند که بیشتر آن ها زنان و کودکان بودند کشته شدند.
بر اثر این حمله هوایی ده ها سوری دیگر نیز زخمی شدند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *