عملکرد بی بی سی در حمایت از تجزیه طلبان مخالف منشور سازمان ملل است

بیست و هفت شهریور 96 – ان آی تی وی نیوز

کسری ناجی گفت: “ایران هم که اقلیت کردها در آن سالهاست مورد ظلم هستند نگرانی خود را از همه پرسی در اقلیم ابراز نموده است

و بی بی سی در خبرهای مبنی بر طرح همه پرسی استقلال کردستان که تنها حامی جدی آن اسرائیل و بی بی سی و رسانه های وابسته ی دیگر است از ایران به عنوان تهدیدی برای کردستان مستقل نام برده است.

بی بی سی در گزارشی تحقیقی نگرانی های بلند مدت از استقلال کردستان را زیر سوال برده و علاوه بر آن کردهای ایران و ترکیه و سوریه را همفکر کردهای عراق در طرح استقلال خوانده است.

آیا این بر خلاف منشور سازمان ملل نیست؟

ماده ۲، بند ۴ منشور سازمان ملل ميگويد: «همه‌ اعضا در مناسبات بين‌المللي خود از هرگونه تهديد يا بکارگيري زور که عليه تماميت ارضي يا استقلال سياسي يک کشور معطوف است يا به نحوي با اهداف سازمان ملل متحد مغايرت دارد، خودداري مي‌کنند».

هرگونه فشار نظامي، اقتصادي، سياسي و غيره بر ضد تماميت ارضي يک دولت نارواست. قلمرو يک کشور هيچگاه نبايد مورد اشغال نظامي قرار گيرد. هر تسلطي بر يک سرزمين و يا اشغال آن که نتيجه کاربرد زور يا يا تهديد به آن باشد، غير قانوني است.

در این میان کسری ناجی گفته است کردهای سراسر دنیا پیشاپیش استقلال کردستان عراق را جشن گرفته اند. این گفته آقای ناجی القا کننده همدلی کلیه کردها با طرح استقلال کردستان است.

آنچه در این میان از همه جالب تر است پیوند جنبش شیخ سعید پیران و به تاسیس حزب کومله است و می نویسد: جنبش «شیخ سعید پیران» در کردستان تحت سلطه امپراطوری عثمانی و بعدها ترکیه، با موجی از همراهی و همدلی کردهای ایران همراه بوده است. تلاش «شیخ محمود حفید» در سلیمانیه برای تشکیل دولت کردستان، امید کردهای سه بخش دیگر را بار دیگر زنده کرد .

چگونه است که بی بی سی تاسیس حزب تروریستی کومله توسط بارزانی را امید کردهای هر سه بخش اعلام می کند؟ و احزاب سیاسی کردستان عراق و ایران را همیار و همفکر می خواند و می نویسد: این امر میان کردستان سوریه و ترکیه هم صادق است

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *