مستند “عملیات سفید”- مستند یکی از طراحان ترور حسنعلی منصور

چهار آبان 96 – ان آی تی وی نیوز

 مستند «عملیات سفید» روایتی از زندگی و مبارزات عبدالله مهدیان فعال سیاسی و از طراحان و حامیان ترور حسنعلی منصور پنجشنبه ۴ آبان ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

«عملیات سیاه» به کارگردانی رضا اصغرزاده و تهیه‌کنندگی روح‌الله رفیعی تولید شده است و به بررسی سوابق مبارزاتی حاج عبدالله مهدیان به عنوان یکی از مبارزان پیش از انقلاب می پردازد.

این مستند به فعالیت های پیش از انقلاب مهدیان در حزب موتلفه و همچنین فعالیت‌های اقتصادی وی مانند تاسیس کارخانه انرژی، تاسیس اولین صندوق قرض‌الحسنه ایران و حذف کارمزد از بانک‌ها می پردازد و قصد دارد شیوه مدیریتی و منش اسلامی او را که مبتنی بر اصول اسلامی و اقتصاد مقاومتی است، نشان بدهد.

«عملیات سفید» با تصویر تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و حزب موتلفه اسلامی در زمان انقلاب و پیش از آن بینندگانش را با فعالیت‌ها و تصمیماتی و آدم‌های اثرگذار در آن دوره آشنا خواهد کرد.

عبدالله مهدیان که از طراحان و حامیان ترور حسنعلی منصور بوده است در کنار مبارزات سیاسی و انقلابی خود با نگاه به رویکردهای اقتصاد اسلامی و التزام به آموزه‌هایی چون قرض‌الحسنه توانست موفقیت‌های زیادی در این حوزه به دست آورد و به عنوان یکی از آغازگران راه اقتصاد مقاومتی خدمات بسیاری به انقلاب اسلامی عرضه کند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *