اعتراف ولید فارس به حمایت دولت آمریکا از اپوزیسیون ضد ایرانی

چهار آبان 96 – ان آی تی وی نیوز

وبسایت شبکه سعودی «العربیه» که مواضع ضدایرانی تندی دارد، چند روز پیش با پوشش سخنان «ولید فارس» مشاور کمپین انتخاباتی رئیس جمهور کنونی آمریکا، در حمایت از اپوزیسیون ایران، نوشت: “… از اپوزیسیون دموکراتیک ایران براى تغییر مسالمت‌آمیز حمایت کنید…”ا

این مشاور سابق ترامپ که دارای اصالتی لبنانی واز حامیان رژیم اسرائیل می‌باشد، با بیان اینکه دولت آمریکا باید از تجزیه شرق و غرب ایران حمایت کند، گفت: “… باید از اپوزیسیون ایران و مبارزات ملیت‌های (!) تحت ستم در ایران از جمله کردها، عرب‌های اهواز و بلوچ‌ها حمایت شود …”ا

ولید فارس که ارتباط نزدیکی با برخی عناصر اپوزیسیون دارد، افزود که سخنرانی ترامپ در سازمان ملل، چارچوب سیاست‌های آمریکا در قبال ایران را به روشنی مشخص کرد و رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنانش در مجمع عمومی سازمان ملل یکی از نخستین نشانه‌ها بود که آمریکا با جدیت بیشتری با ایران رفتار کرده و موضوع تغییر نظام از درون را مطرح کند.

به اعتقاد این سیاست‌مدار اسرائیلی آمریکایی، برای حمایت از تغییرات مسالمت‌آمیز در ایران، دولت آمریکا و آنچه او به‌عنوان جامعه بین‌الملل نام برد، باید روی برخی موضوعات تمرکز کند. این موضوعات شامل فشار گسترده بر حکومت ایران به بهانه اعدام‌های سال ۶۷، مقابله حکومت ایران با گروهک‌های تجزیه‌طلب در شرق و غرب کشور و برخورد با عوامل فتنه ۸۸ و … است.

 

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، «ولید فارس» پس از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا و حتی پیش از آن، با برخی از عناصر اپوزیسیون در ارتباط بوده و به گفته خودش نگاهش درباره ایران را از آنها کسب کرده است. یکی از عناصر اپوزیسیون که در ماه‌های اخیر ارتباط زیادی با این سیاستمدار آمریکایی داشته، «امیرعباس فخرآور» از عوامل سرویس‌های جاسوسی غربی و از عوامل مصادره جنبش مردمی88 به سمت براندازی و توطئه است.

فخرآور در ماه‌های گذشته چندین بار اعتراف کرده بود که او و برخی از عناصر اپوزیسیون حکومت ایران به مشاوران رئیس جمهور آمریکا درباره شیوه مقابله با حکومت ایران مشاوره می‌دهند و با این حساب سیاه‌نمایی و سخنان ضدایرانی مقامات آمریکایی را باید دارای ریشه در سخنان افرادی مانند فخرآور دید که حاضرند برای کسب جا و مقامی در بین حاکمیت آمریکا به مردم ایران خیانت و از تحریم کشورشان حمایت کنند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *