حمایت کانادا از ایران و سرازیر شدن کارگران تحصیل کرده ارزان ایرانی به فرنگستان

13 دی 96 - ان آی تی وی نیوز

وزارت امور خارجه دولت لیبرال کانادا در یک بیانیه از ناآرامی و اعتراضا ت د رایران در روزهای اخیر حمایت کرد . در این بیانیه نوشته شده است که دولت کانادا از مقامات ایرانی می خواهد که دمکراسی و حقوق بشر احترام بگذارند .

کانادا همچنان حمایت خود را از ازادی بیان در ایران ادامه می دهد؛ و در عین حال مشتاق ورود هزاران کارگر ارزان قیمت تحصیل کرده به این کشور است!

وزارت خارجه کانادا هم روز ۹ دی با صدور بیانیه ای از جنبش مردم ایران حمایت کرد. در این بیانیه آمده است: «کانادا به دقت تظاهرات مردم ایران را دنبال می کند. ما از مقامات ایرانی می خواهیم حقوق بشر و دموکراتیک مردم را به رسمیت بشناسد. کانادا به حمایت از حقوق اساسی مردم ایران ادامه خواهد داد، حقوقی که شامل حق آزادی بیان می شود.»

واکنش نمایندگان مردم ایران در کانادا

رضا مریدی نماینده پارلمان در اونتاریو درباره تفاوت اعتراضات اخیر مردم ایران با سال 88 گفت و وظیفه کنونی کشورهای خارجی را حمایت از مردم ایران خواند و خاطر نشان کرد این حمایت باید لفظی باشد نه عملی.

در ادامه تظاهرات اعتراضی در ایران و حمایت رسمی دولت کانادا از خواستههای قانونی مردم متعرض، علی احساسی،نماینده پارلمان کانادا، روز دوشنبه اول ژانویه ۲۰۱۸، بیانیهای در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد

علی احساسی، ضمن تأکید بر «مطالبات تظاهرکنندگان شجاعی که میخواهند صدایشان در همه جای ایران شنیده شود»،نسبت به افزایش تعداد قربانیان و شمار افرادی که در چند روز اخیر دستگیر شدهاند، ابراز نگرانی شدید کرده است.

اردشیر زارع زاده، نزدیک به لابی اسرائیل و از محافظه‌کاران نیز، در تورنتو برنامه‌ای برای همراهی با معترضین در ایران تشکیل داده است. معمولا از برنامه‌‌های این‌چنینی برای وضع تحریم علیه ایران استفاده می‌شود.

سناتور تیم کین، عضو کمیته نیرو‌های مسلح سنای آمریکا ضمن حمایت از اعتراضات مردمی داخل ایران  از دولت دونالد ترامپ لغو ممنوعیت سفر اتباع ایران به آمریکا را خواستار شد.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *