آزادی موقت باقر نمازی و تلاش واشنگتن برای آزادی کامل او

9 بهمن 96 - ان آی تی وی نیوز

وکیل مدافع باقر نمازی امریکایی ایرانی‌الاصل می‌گوید که موکل‌اش به دلیل نگرانی‌های صحی موقتاً از زندان رها شده‌است.

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، خانواده نمازی و دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش هستند از فرصت این مرخصی موقت برای بازگرداندن او به آمریکا استفاده کنند.

یک مقام ارشد  وزارت خارجه آمریکا به ای‌بی‌سی‌نیوز گفت واشنگتن در تلاش است از کانال‌های پنهانی، به ویژه از طریق متحدان اروپایی‌اش برای آزادی او قبل از اتمام موعد مرخصی‌اش استفاده کند.

این مقام آمریکایی اضافه کرد «تام شانون»، معاون وزیر خارجه آمریکا در نشستی درباره برجام در وین که ماه گذشته برگزار شد به طور مستقیم با ایرانی‌ها درباره این موضوع صحبت کرد.

نمازی در سال 80 با سوءاستفاده از شرایط کشور در دوره اصلاحات به ایران بازگشته و اقدام به ارتباط گیری با برخی افراد و شخصیت های موثر و همچنین برخی گروه های فعال سیاسی و اجتماعی می کند.
عضویت و ارتباط گسترده با نهادهای وابسته به سازمان ملل، ارتباط با گری سیک و عضویت در پروژه گلف2000، ارتباط نزدیک با آلن ایر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، مرکز CIPE و جان سولیوان مدیر موسسه، ارتباط با بنیاد فورد و موسسه نایاک (لابی ایرانیان مقیم آمریکا) نمونه ای از دهها فعالیت مستمر و هدف مند این فرد به منظور تحقق اهداف سازمان های جاسوسی و لابی های سیاسی ضدانقلاب درایران بوده است.
دستگیری وی پس از ورود به کشور با هدف کشف لایه های پیچیده فساد اقتصادی و اطلاعاتی گسترده شبکه مرتبط با انگلیس و امریکا در ایران صورت گرفته است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *