شبکه ان بی سی مدیر سابق سیا را استخدام کرد

17 بهمن 96- ان آی تی وی نیوز
به نقل از «راشا تودی»، استخدام جان برنان، مدیر سابق سیا در بحبوحه اعتراضات بر سر یادداشتی انجام شده که «دوین نیونز»، رئیس‌ کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا درباره سوءاستفاده اف‌بی‌آی و وزارت دادگستری آمریکا حین تحقیقات درباره اتهام مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ منتشر کرد.
رئیس‌سابق سیا اولین حضور در شغل جدیدش به عنوان یک تحلیلگر ارشد اطلاعاتی و امنیت ملی را یکشنبه در برنامه «دیدار با مطبوعات» انجام داد و از این فرصت استفاده کرد تا دوین نیونز را متهم کند به اینکه با سوءاستفاده از اختیاراتش در حال حفاظت از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکاست.
کیهان نوشت استخدام رئیس‌سابق سیا در ان‌بی‌سی و ام‌اس‌ان‌بی‌سی در حالی انجام می‌شود که این دو شبکه مکررا راشا تودی و فاکس را به عنوان «تلویزیون دولتی» محکوم کرده‌اند اما حالا خود مدیران اطلاعاتی و ژنرال‌ها را به عنوان تحلیلگر خبری به کار می‌گیرند. حضور نظامیان سابق و مقام‌های اطلاعاتی در اتاق‌های خبر آمریکا تا چند سال پیش یک اقدام جنجالی به حساب می‌آمد. در سال ۲۰۰۸ نیویورک تایمز در یک تحلیل تحقیقاتی نوشت که دولت جرج بوش از تحلیلگران نظامی برای پوشش اخبار و تحولات مربوط به تروریسم استفاده می‌کند.
«برنان» در سال ۲۰۱۳ مدیر سیا بود و تا ژانویه ۲۰۱۷ که ترامپ روی کار آمد، در این سمت حضور داشت. او در جلسه با کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا شهادت داده بود که روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ دخالت کرده است اما تاکنون هیچ مدرکی برای این اظهارتش ارائه نکرده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *