وزیر جنگ اسرائیل: اکنون زمان پارس کردن نیست زمان گاز گرفتن است

24 بهمن 96- ان آی تی وی نیوز

به گزارش هاآرتص، «آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ اسرائیل امروز (سه شنبه) اعلام کرد که این رژیم به هرگونه «اقدام تحریک‌آمیز» در مرزهای شمالی خود واکنش نشان می‌دهد و به دفاع از خود ادامه خواهد داد.

وی در اولین واکنش رسمی خود به تنش‌های اخیر اسرائیل با سوریه حین بازدید از شهرک یهودی نشین «کریات شمونا» در شمال اراضی اشغالیفلسطین  گفت: من در چند روز اخیر صحبتی نکردم. اما هم‌اکنون زمان صحبت کردن نیست؛ بلکه زمان عمل کردن است.

وی ادامه داد: «اکنون زمان پارس کردن نیست، زمان گاز گرفتن است و ما به شدت گاز می‌گیریم!»

وزیر جنگ اسرائیل که تاکنون چندین بار از این منطقه بازدید کرده است به تنش های چند روز اخیر اسرائیل  و سوریه اشاره کرد. وی مدعی شد که اوایل این هفته یک پهپاد ایرانی از سوریه بلندی های جولان را هدف گرفت و پس از آن مورد اصابت یک بالگرد اسرائیلی قرار گرفت.

در پی این اقدام، جنگنده های اسرائیل به حریم هوایی سوریه وارد شدند. در این عملیات، یک جنگنده F-16 اسرائیل بدست ارتش سوریه منهدم شد.

زمانی که از لیبرمن پرسش شد آیا از سیاست های آمریکا در قبال سوریه و لبنانخشنود هستید، وی گفت: «آمریکا منافع خود را دارد و در چارچوب آن قدم برمی دارد. ما دیدیم که پس از عملیات سه روز پیش در بلندی های جولان، آمریکا در کنار اسرائیل ایستاد و از ما حمایت کرد و ما از آنها سپاسگذاریم. ما از حمایت آمریکا از اسرائیل بسیار خشنود هستیم.»

گفتنی است بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در پی ساقط شدن یک جنگنده اف-16 این رژیم به دست پدافند هوایی سوریه و تشدید تنش‌ها در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی، وزرای کابینه خود را از هرگونه اظهارنظر تحریک‌آمیز در این باره منع کرده بود.

 

منبع: اقتصاد نیوز


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *