تاکيد نخست وزيران هند و کانادا بر گسترش روابط

4 اسفند 96- ان آی تی وی نیوز

نخست وزيران هند و کانادا بر گسترش روابط دو جانبه تاکيد کردند.
به گزارش شبکه تلويزيوني رويترز، نارندرا مودي نخست وزير هند در کنفرانس خبري مشترک با جاستين ترودو همتاي کانادايي خود در دهلي نو گفت: «ما توافق کرده ايم تا همکاريهاي خود را در زمينه هاي امنيتي تقويت کنيم. تروريسم و افراط گرايي خطري براي کشورهاي دموکراتيک و تکثرگرا مثل هند و کانادا هستند. همکاري ما براي مبارزه با تروريسم و افراط گرايي ضروري است.»
مودي افزود :« کانادا کشور مهمي براي تحصيلات عالي دانشجويان هندي است. امروز بيش از يکصد و بيست هزار دانشجوي هندي در کانادا تحصيل مي کنند. يادداشت تفاهم درباره آموزش عالي که امروز تمديد شد، تبادل استاد و دانشجو را ميان دو کشور تسهيل مي کند.»
ترودو نخست وزير کانادا هم گفت:« کانادا به دنبال تنوع بخشي به اقتصاد خود است و به دنبال فرصتهاي جديد براي تجارت و همکاريهاي اقتصادي با کشورهاي ديگر مي گردد و هند شريکي طبيعي و دوستي قابل اعتماد براي همکاريهاي بازرگاني است. تمديد شراکت اقتصادي بايد باعث اشتغال زايي شود و به خانواده ها کمک کند زندگي خود را بهبود بخشند. دولتهاي کانادا و هند مسئوليت دارند که شرايط مناسب را براي شکوفايي و رونق روابط اقتصادي ايجاد کنند که به نفع همه باشد نه اينکه فقط ثروتمندان که عده کمي از جامعه را تشکيل مي دهند، نفع ببرند. من مي دانم که نخست وزير مودي و من در اين خصوص اتفاق نظر داريم.»
نخست وزير کانادا در ديداري هشت روزه در هند به سر مي برد.

منبع: صدا و سیما


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *