تولد 61 سالگی سردار سلیمانی- ژنرال محبوب معاصر

20 اسفند 96 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

 

امروز (20 اسفند 96 ) تولد سردار سلیمانی ست؛ یکی از ژنرال های حقیقی و وطن پرست ایران و مایه دلگرمی مبارزان وطن پرست. کسی که نامش واژه ای از امید خواهد شد در دل شهرها و روستاهای ایران. نام سردار سلیمانی برخلاف نام خیلی از مسئولان نیازی به تقلا ندارد تا نوری بر آن بتابانند و هر روز با تیترها و جعلیات و فرعیات سعی بر توجیه و تطهیر آن باشد... معنای جاودانگی این است و سردار سلیمانی از سرداران جاودان ایران زمین تا زمین برجاست ایستاده خواهد ماند.

سردار سلیمانی متولد 1335در شهرستان رابر ،فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.  او در طول جنگ هشت ساله ایران و عراق فرمانده لشکر 41 ثارالله کرمان بود. وی در 4 بهمن 1389 درجهٔ سرلشکری دریافت کرد. رهبر ایران در تقدیر از عملکرد سردار سلیمانی از او به عنوان «شهید زنده» نام برده است. 

سردار سلیمانی نقش مهمی در دادن قدرت نظامی به حزب الله لبنان، عقب راندن اسرائیل از جنوب لبنان، جنگ افغانستان، شکل دهی به فضای سیاسی عراق پس از سرنگونی رژیم صدام، تغییر روند جنگ داخلی سوریه و مقابله با داعش در عراق داشته است. وی تا پیش از حضور علنی در جنگ علیه داعش در عراق، از حضور در انظار عمومی پرهیز می کرد؛ ولی حکومت ایران از زمان حضورش در عراق در نبرد علیه  داعش و انتشار تصاویر متعددش با مدافعان عراقی، شروع به معرفی و شناساندن چهره وی کرد.

سردار سلیمانی در جمع رزمندگان ایرانی در بوکمال:

فیلمی از سردار سلیمانی در خط مقدم نبرد با داعش:

ترانه گروه حشدالشعبی برای سردار سلیمانی:

اگه امروز تولد قاسم سلیمانی باشه چه هدیه ای بهش میدی؟ (مصاحبه با مردم)

حیرت خبرنگار خارجی از رفتارهای سردار قاسم سلیمانی

 

سخنان پرویز پرستویی درباره حاج قاسم سلیمانی:

ویس های مردم برای سردار سلیمانی:


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *