اتصال‌شبکه‌کارت‌های‌شتاب‌ایران به روسیه و ترکیه

21 اسفند 96 - ان آی تی وی نیوز

عضو هیأت مدیره بانک پاسارگاد با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: هم‌اکنون اقدامات اتصال سوئیچ شبکه شتاب ایران با روسیه در حال انجام است.
 این درحالی است که مذاکرات با مسئولان بانکی ترکیه نیز برای اینکه ایرانی‌ها براحتی بتوانند با کارت‌های شتاب خود دراین کشور از خدمات دریافت و پرداخت بهره‌مند شوند آغاز شده است.

بهشتی روی با اشاره به اقدام‌هایی که توسط بانک‌های ایرانی برای گسترش ارتباطات خارجی صورت می‌گیرد از افتتاح شعبه بانک پاسارگاد در هند در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: این شعبه کارگزار تمام بانک‌های کشور است.

وی گفت: در آخرین سفر رئیس جمهوری ایران به هند، نخست‌وزیر هندوستان اعلام کرد که بزودی شعبه بانک پاسارگاد در بمبئی افتتاح می‌شود.
به گفته وی، این بانک در نظر دارد در آینده سه شعبه در هندوستان راه‌اندازی کند و با افتتاح این شعبه نقل و انتقالات پول نفت بسیار تسهیل می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته مبادلات تجاری ایران و هند بالغ بر ۱۳ میلیارد دلار می‌شد که با تاسیس یک بانک ایرانی در این کشور می‌توان بخش عمده پول نفت ایران دراین کشور را به ایران انتقال داد.

به گفته وی، ایران برای تاسیس شعبه در هند علاوه بر بمبئی شهرهای دهلی، حیدرآباد و احمد آباد را بررسی کرده است. به گفته بهشتی روی، بانک پاسارگاد بررسی‌هایی را برای افتتاح شعبه در کشورهای اسپانیا، روسیه، آفریقای جنوبی، ایتالیا و سوئیس انجام داده است.

بیشتر بخوانید:

شرکت خدمات انفورماتیک به نمایندگی از بانک مرکزی ایران در راستای عمل به مسئولیت محول شده در خصوص فراهم آوردن امکان اتصال به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت در قالب یکی از پروژه‌های استراتژیک نقشه راه بانک مرکزی، با شرکت BPC روسیه قرارداد همکاری امضا کرد.

سید ابوالطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در خصوص روند انعقاد قرارداد اظهار داشت: از چندی پیش که مسئولیت اتصال به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت در قالب نقشه راه بانک مرکزی به شرکت ابلاغ شد، مقدمات برگزاری مناقصه بین‌المللی برای تهیه یک ساماه سوییچ کارت استاندارد با تهیه اسناد مناقصه به وسیله تمامی ذی‌نفعان آغاز و نهایی و سپس آگهی مناقصه در نشریات داخلی و خارجی منتشر شد. نه شرکت خارجی اسناد مناقصه را دریافت کردند و پس از برگزاری کنفرانس مناقصه، نهایتا پنج شرکت پیشنهاداتشان را ارسال کردند. وی ادامه داد: پیشنهادهای دریافت شده توسط کارشناسان شرکت خدمات انفورماتیک مورد ارزیابی فنی و بازرگانی قرار گرفت. سپس شرکت‌های Word line (فرانسه)، شرکت Open way(روسیه)، و شرکت BPC(روسیه) براساس میانگین نمرات ارزیابی رتبه‌بندی شدند. به گفته مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک پس از گشایش پاکت‌های مالی شرکت‌های پیشنهاددهنده، رتبه‌بندی شرکت‌ها براساس فرمول از پیش تعیین شده، امتیازات کسب شده و قیمت پیشنهادی صورت گرفته در نهایت شرکت BPC روسیه به عنوان برنده مناقصه انتخاب شد.

نجفی تصریح کرد: مذاکره و تعامل با شرکت BPC  برای تهیه و تنظیم اسناد قرارداد با این شرکت تا روز ۱۷مهرماه به سرانجام رسید و در نهایت قرارداد اجرای پروژه بین شرکت روسی و شرکت خدمات انفورماتیک اظهار امیدواری کرد با همکاری و مساعدت تمامی متخصصین و مدیران صنعت بانکی کشور در زمان تعیین زیرساخت‌های لازم جهت اتصال بانک‌های کشور به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت فراهم شود. براساس این گزارش شرکت BPC، علاوه بر تجارب اجرای چندین پروژه مشابه در کشورهای مختلف، در ایران نیز تاکنون قرارداد پیاده‌سازی سامانه سوییچ کارت خود را با چند بانک داخلی منعقد کرده است.

منبع: ایران


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *