واکنش فلسطینی ها به انتخاب جان بولتون

4 فروردین 96 - ان آی تی وی نیوز

«حنان عشراوی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین با ابراز نگرانی از انتصاب 'جان بولتون' بعنوان مشاور جدید امنیت ملی آمریکا گفت:ترامپ حلقه تندروها درسیاست خارجی این کشور را تکمیل و بعد جدیدی از تندروی و افراط گرایی آمریکایی درباره مسایل منطقه ای آشکار خواهد شد.

به نقل از روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، وی افزود:جان بولتون سابقه طولانی در دشمنی با فلسطین داشته و همیشه خواستار مصونیت اسرائیل (رژیم صهیونیستی) بوده است.
عشروای تاکید کرد که با انتخاب بولتون حلقه دونالد ترامپ تکمیل شد و دولت آمریکا صهیونیست های تندرو، مسیحیان راستگرا و نژاد پرستان را گرد هم آورده است.
این مقام ارشد سازمان آزادیبخش فلسطین گفت: انتخاب بولتون بعد دیگر افراط گرایی و تندروی آمریکا در سیاست های خارجی خود را تکمیل کرد که به نفع آمریکا نبوده و در واقع سرفرودآوردن در برابر خواسته ها و منافع اسرائیل است.
عشروای تصریح کرد: این انتصاب برای فلسطنیان و کل منطقه و کشورهای عربی که به روابط با آمریکا دل گرم هستند بسیار مهلک بوده و آن ها درک نمی کنند که این روابط یک رابطه پر منفعت تنها برای دولت آمریکا است که فقط اموال آنها به نفع دولت آمریکا هزینه خواهد شد.
وی اضافه کرد: همه تغییر و تحولاتی که ترامپ در پیش گرفته به نفع منافع اسرائیل و خواسته های بنیامین نتایاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.
ترامپ در ادامه عزل و نصب های خود 'هربرت مک مستر' را برکنار و جان بولتون از تندروترین چهره های حزب جمهوری خواه در خصوص پرونده های منطقه خاورمیانه را به عنوان مشاور جدید امنیت ملی آمریکا انتخاب کرد.
بولتون به اظهارات خصمانه خو درباره تشکیل دو کشور فلسطینی و اسرائیلی معروف است و در حالی که اغلب کشورهای جهان این راه حل را برای پایان دادن به منازعات دو طرف کارآمد می دانند آن را راه حلی 'مرده' می داند و همواره طرح الحاق کرانه باختری به اردن و نوارغزه به مصر را تایید کرده است.

 

منبع: ایرنا


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *