رییس‌ بانک‌ مرکزی دولت احمدی نژاد: طلایی‌ترین دوران کنترل ارز زمان مدیریت من بود

13 فروردین 97 - ان آی تی وی نیوز

بهمنی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا افزایش سه برابری نرخ دلار در زمانی که شما ریاست بانک مرکزی را برعهده داشتید، رشد چشمگیری محسوب نمی شود؟ گفت: ان شاء الله روزی بتوانم این را بگویم که طلایی ترین دوران کنترل نرخ ارز در مقطع ریاست بنده بر بانک مرکزی انجام شد، البته قیمت ارز ۳ برابر نشد، چرا که قیمت دلار در بازار آزاد از حدود ۱۷۰۰ تومان نهایتاً به ۳۶۰۰ تومان در یک مقطع کوتاه زمانی رسید، اما نهایتاً قیمت دلار ۳۱۰۰ تومان شد و به عبارتی می توان عنوان کرد که قیمت دلار در بازار آزاد از ۱۷۰۰ تومان به حدود۳۰۰۰ تومان در زمان حضورم در بانک مرکزی رسید.

روی میز بودن گزینه نظامی قیمت دلار  را چند روزی به ۳۶۰۰ تومان رساند

بهمنی اضافه کرد: البته زمانی که دشمنان اعلام کرده بودند گزینه نظامی روی میز است، قیمت دلار  چند روزی به ۳۶۰۰ تومان رسید.

وی در خصوص برداشت ۳هزار میلیارد تومانی از حساب بانک ها، گفت: در یک مقطع زمانی نرخ دلار از ۱۲۲۶ تومان به ۲۴۷۷ تومان رسید و بانک مرکزی در آن مقطع به صرافی ها و بانک ها ارز بیشتری فروخت که سوءاستفاده هایی از سوی برخی از صرافی ها و بانک ها انجام شد که بازرسان بانک مرکزی موضوع را گزارش دادند.

ممنوعیت فوتبالی  کارمندان بانک مرکزی

بهمنی در خصوص اینکه طرفدار استقلال است یا پرسپولس گفت: طرفدار تیم فوتبالی هستم که خوب بازی کند حتی اگر گاهی بازی را واگذار کند.

وی تصریح کرد: زمانی که در شعب مختلف بانکی کشور مسئولیت داشتم اجازه نمی‌دادم که کارمندان بانک بگویند طرفدار کدام تیم فوتبال هستند چون ممکن بود مشتریان بانک به خاطر استقلالی یا پرسپولیسی بودن کارمند بانک، حساب باز نکنند و پول را در شعبه دیگری سپرده گذاری کنند.

 

بهمنی با اشاره به سابقه ۴۷ ساله‌ حضورش در سیستم بانکی کشور، افزود:همواره در خدمت نظام هستم و بعد از فعالیت در بانک تصمیم گرفتم کاندیدای نمایندگی مجلس شوم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در انتخاب مدیران بانکی به اصلاح طلب و اصولگرا بودن شخص توجه نداشتم و کسی که نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری را قبول داشت و از تجربه و تخصص لازم برخوردار بود را قبول داشتم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *