آیا فریدون درویش مقاطعه کار ایرانی در کانادا دچار بحران مالی شده است؟

19 فروردین 97 – سارا زهیری -ان آی تی وی نیوز

پس از یک ساخت و ساز گسترده توسط شرکت لیبرتی این پروژه توسط سازندگان آن لغو شده است و مردمی که برای خانه های آینده شان پیش پرداخت داده اند نگران بازگشت پول خود هستند.

سه برج مسکونی با نام … که در نزدیکی ایستگاه مرکزی متروپولیتن و بزرگراه 7 و جین استریت قرار دارد توسط یک شرکت ساخت و ساز بزرگ متعلق به فریدون درویش و شرکای ایشون است.

یکی از شرکای فریدون درویش رئیس بنیاد پریا، احمد رضا تبریزی است. آقای تبریزی از حامیان حزب لیبرال کانادا است.

دکتر جوزف سالک (شایگان) نیز از سرمایه گذران این پروژه است. وی از هواداران پیشین فرقه مجاهدین بوده که کمک های مالی زیادی به این سازمان در دهه های قبل کرده است. دکتر سالک اکنون درگیر یک پرونده ی مالیاتی در کانادا است . این پرونده مربوط به حساب های مالیاتی ایشان در چند داروخانه ایست که با حساب سازی و فرار مالیاتی بوجود آمده است و مدرک دکتری ایشان نیز معلق شده است.

در این هفته صدها نفر از خریدارانی که در سال 2016 به صندوق مالی این شرکت پول واریز نموده بودند  نامه هایی دریافت کرده اند که در آن نوشته شده فروشنده قادر به تامین مالی پروژه نبوده است و این پروژه متوقف شده است.

سیتی نیوز با دو نفر از خریداران جوانی که تمام پس انداز خود را در این پروژه سرمایه گذاری کرده بودند صحبت کرده است و آنها گفته اند بیش از این پولی برای هزینه در مستغلات ندارند و پولی که در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند تنها پول آنها بوده است. آنها نگران عدم بازگشت سرمایه شان هستند.

یکی از آنها می گوید که به تازگی نامزد کرده است و این پول سرمایه گذاری برای آینده شان بوده است.

حال باید دید آینده این جوانان چه می شود و آیا فریدون درویش و شرکا می توانند در تامین مالی پروژه موفق شوند و یا اینکه ورشکست شده و به مشکل مالی خورده اند که خود جای تعجب دارد زیرا کمتر از دوسال پیش فریدون درویش فقط 2 دو میلیون دلار به بیمارستان مارکام استاف ویل کمک کرده است!

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *