امتیاز انطباق پذیری حذف شد

اطلاعیه مهم کبک در مورد تغییر امتیاز برنامه نیروی متخصص کبک برای مهاجرت کانادا

در اعلامیه ای که روز پنجم آگوست منتشر شد دولت کبک اعلام کرد که از این پس 6 امتیاز مربوط به قابلیت انطباق را حذف میکند. این تصمیم بنظر میرسد از آنجا گرفته شده باشد که امتیاز قابلیت انطباق بر اساس سلیقه افسر مهاجرت تعیین میشد. این تغییرات از هم اکنون اعمال خواهد شد و اغلب متقاضیان مشمول آن میگردند. هرچند افرادی که فایلهای آنها هم اکنون وارد فرآیند بررسی و تصمیم نهایی شده و همچنین آنهایی که برای تقویت زبان فرانسه مهلتی دریافت کرده اند بر مبنای قانون قدیم سنجیده میشوند.

این تصمیم اداره مهاجرت با استقبال متقاضیان کنونی و متقاضیان آینده روبرو شده. درواقع در فرآیند قبلی متقاضی 6 امتیاز را در جریان مصاحبه دریافت میکرد (و یا از دست میداد) اما در روش جدید تنها چیزی که در روز مصاحبه مورد نظر است تأیید صحت مدارک و مستندات، ارزیابی حضوری تسلط به زبان فرانسه میباشد. همچنین دولت کبک اعلام کرده مصاحبه مهاجرت بمنظور کنترل کیفیت روند بررسی فایلها نیز لازم است.

در جریان چند ماه اخیر این آخرین تغییری است که دولت کبک در زمینه پذیرش مهاجران اعلام کرده اما معلوم نیست که آخرین آن باشد. در اکتبر 2014 دولت کبک اعلام کرد قصد دارد در روشهای جدید پذیرش مهاجران طوری عمل کند که آنها ترغیب به مهاجرت به کبک شوند و از یک فرآیند پذیرشی مدرن بهره مند گردند. در ژانویه 2015 اعلام کردند که سیاستهای کلی مهاجرتی را مورد بازبینی قرار میدهند. در همین مقطع زمانی لیست جدید نیازهای اشتغال را اعلام کردند. در مارچ 2015 اعلام کردند که در مرحله بعدی 6300 پرونده پذیرفته خواهند شد. در می 2015 اعلام کردند که از ابتدای اکتبر 2015 سیستم آنلاین راه اندازی خواهد شد و،،،

لازم بذکر است که در مهاجرت کبک که دو مرحله ای میباشد، برخلاف مهاجرت فدرال که از طریق گردونه رقابتی (استخر) صورت میگیرد متقاضیان بلافاصله بعد از اقدام چنانچه شرایط را داشته باشند پذیرش استانی کبک را دریافت میکنند و در مرحله بعد برای اقامت دائم کانادا درخواست میدهند. در روش مهاجرتی از طریق استان کبک مهارت در زبان فرانسه اهمیت حیاتی دارد و همچنین افراد میبایست اعلام کنند که قصد آنها از مهاجرت ماندن در استان کبک است.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *