ییلدریم خطاب به آمریکا و روسیه : دعوای خیابانی را کنار بگذارید

22 فروردین 97 - ان آی تی وی نیوز

ییلدریم خطاب به آمریکا و روسیه : دعوای خیابانی را کنار بگذارید

وزیر دفاع ترکیه نیز در یک مصاحبه تلویزیونی آمریکا و روسیه را به خونسردی دعوت کرده است از آنها خواسته است از موضعی معتدل پیروی کنند.

نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه در یک کانال تلویزیونی خصوصی در رابطه با تنش روز افزون در سوریه ارزیابی هایی بعمل آورد.

جانیکلی ضمن اشاره به اینکه در سوریه بازیگران بسیاری وجود داشته و منافع آنها با یکدیگر به تضاد افتاده است گفت : منطقه ایی محدود بوده و این می تواند هر نوع درگیری مشابه آن را شعله ور سازد. در روابط بین الملل پس از مرحله ایی منطق از بین می رود. پس از این مرحله تفکر منطقی از دور خارج شده و در این راستا جنگ شروع می شود.

وزیر دفاع ملی ترکیه به سخنان خود چنین ادامه داد : در صورت حمله نیروهای مورد حمایت آمریکا به نیروهای مورد حمایت روسیه در سوریه ، روسیه و حامیان آن نباید آن را بدون پاسخ بگذارند. زیرا اگر بدون پاسخ باشد، تضعیف می شود. به همین علت درگیری های جدی بروز می کند. این خطر از مدتها پیش وجود دارد و منبعد نیز وجود خواهد داشت.

نورالدین جانیکلی ضمن اشاره به اینکه یک جرقه می تواند آغاز گر درگیری بزرگی با نتیجه نابودی کل منطقه باشد تاکید کرد : به همین علت ترکیه طرفین را قبل از هر چیزی به خونسردی و رفتار متعادل دعوت کرده و از رژیم اسد می خواهیم تا از حمایت از سازمانهای تروریستی دست بردارد .

منبع: تی آر تی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *