روسیه: هدف ما تسخیر ماه و مریخ است/بریتانیا از عاملین هیاهوی شیمیایی دوما

24 فروردین 97 – ان آی تی وی نیوز

ولادیمیر پوتین در دیدار با گروهی از فضانوردان و پیشکسوتان این عرصه در بازدید از موزه نوسازی شده فضانوردی روسیه در مجموعه نمایشگاهی «ودنخا» مسکو این مطلب را بیان کرد.
وی با بیان اینکه توسعه برنامه های فضایی در اولویت روسیه قرار دارد، گفت: چندی پیش دستور ساخت موشک فوق سنگین را صادر کردم که برای پرواز به پهنه فضایی دوردست درنظر گرفته می شود، پروازها در ابتدا در مدار پیرامون کره زمین خواهد بود، سپس این موشک محموله ها را به کره زمین انتقال می دهد تا در آنجا ایستگاه فضایی تاسیس شود.
وی تصریح کرد که برای پروازهای فضانوردان به کره ماه نیز فضاپیماهای مخصوصی ساخته خواهد شد.
رئیس جمهوری روسیه گفت: به این ترتیب برنامه تسخیر کره ماه را دنبال خواهیم کرد، بدیهی است که در آینده به برنامه تحقیقات کره مریخ نیز توجه خواهد شد.
از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارتش این کشور مدارکی مبنی بر دست داشتن انگلیس در سازماندهی اقدام «ستیزه جویان» در فنته استفاده از سلاح‌های شیمیایی در غوطه شرقی در اختیار دارد.
به نقل از اینترفکس، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در کنفرانس خبری روز جمعه خود به جنجال‌ها درباره حمله شیمیایی در دوما اشاره کرد و گفت که هدف از فتنه انگیزی در این باره آن بوده که آمریکا را به حمله به سوریه مجاب کنند.

این وزارتخانه همچنین درباره شرایط کنونی در غوطه شرقی هم اظهارنظر کرد؛ منطقه‌ای که ارتش سوریه توانست آن را از تروریست‌ها پاکسازی کند.

بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، ۶۳ هزار غیرنظامی سوری به منازل خود در منطقه غوطه شرقی برگشتند.

وزارت دفاع روسیه همچنین ضمن تاکید بر لزوم انجام تحقیق مستقل تیم سازمان منع سلاح‌های شیمیایی درباره حمله ادعایی در دوما، اعلام کرد که ارتش روسیه امنیت تیم حقیقت یاب این سازمان را در سوریه تامین می‌کند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که ارتش این کشور مدارکی مبنی بر دست داشتن انگلیس در سازماندهی اقدام «ستیزه جویان» در فنته استفاده از سلاح‌های شیمیایی در غوطه شرقی در اختیار دارد.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت دفاع روسیه گفت که صحنه گردانی حمله ادعایی شیمیایی اخیر در سوریه توسط انگلیس و با مدیریت این کشور انجام شد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *