پروپاگاندای جنگ و بنیادگرایی رسانه های غربی

27 فروردین 97 -سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

هیچ چیز غم انگیزتر و رقت انگیزتر از یک دروغگوی روشنفکر و متفکر نیست که با حقارت مردم را به چپ و راست هدایت می کند و در همین حال کسانی را که حقیقت را می گویند ترور شخصیتی می کند.

اخیرا غرب به وضوح دیوانه و وحشی شده است. هر چقدر بیشتر بخاطر از دست دادن کنترل میلیاردها مغز میترسد بیشتر به سمت رفتاری رقت انگیز می رود و با لگد زدن و فریاد کشیدن احمق تر جلوه می کند؛ خصوصا نزد روشنفکران متفکر حقیقت گو.

اخیرا غرب حتی شرمی از بیان خواسته های خود ندارد و نیت خود را آشکارا بیان می کند: تمام مخالفان غرب در روسیه ، ایران، چین، سوریه، عراق و یا هر دولت دیگری باید از میان بروند و هیچ میهن پرستی در بدنه هیچ دولتی نباید باقی بماند تا با غرب مخالفت کند. تمام رسانه هایی که حقیقت را بیان می کنند باید خاموش شوند. تمام روزنامه نگاران وطن پرست و مستقل که حقایق را در اختیار مردم میگذارند مثل تروریست های انتحاری خطرناک هستند و باید از میان بروند. هیچ رسانه یا روزنامه نگار مستقل حق ندارد به سمت افشای مافیای قدرت حرکت کند و گرنه به طرزی فجیع کشته یا سر به نیست خواهد شد. (سالانه صدها روزنامه نگار بی سر و صدا از میان برداشته می شوند).

حقیقت باید همان باشد که در لندن و برلین و پاریس و واشنگتن دیکته می شود و حقایق همان حقایق جعلی ساخته شده در مراکز ساخت اسناد و فیلم می باشد که خوراک اصلی این رسانه های فریبکار هستند.

در حال حاضر در واشنگتن و لندن پروپاگانداهای مرگ در حال آماده سازی اذهان عمومیی است. میلیونها پند و دلار به این هدف تخصیص داده شده است: خاموش کردن صدای مردم روسیه ، ایران، چین، کشورهای عرب مخالف غرب و آمریکای لاتین. صداهایی که در نهایت به گوش دیگران خواهند رسید – ساکنان بی جمعیت جنوب غرب ویران شده و متروک – ساکنان جوامع جدید نئوکانی – ساکنان مستعمرات و برده های مدرن امروزی- صداهای یک مشت نیروی خدماتی.

ماسک افتاده است و پروپاگانداهای غرب افشا شده است. خب این افتضاحی ترسناک است اما حداقل دیگر همه می توانند ببینند. دیگر نه کسی به چپ و راست آویزان است و نه کسی شگفت زده می شود.

غرب به خوبی میداند چگونه میلیونها انسان بیگناه را کشته است و به خوبی میداند چگونه مردم جهان را توسط رسانه های خود به بازی گرفته است. چرا از یادمان رفته است صدها میلیون انسان بیگناهی که توسط بریتانیا به بردگی کشیده شدند، فروخته شدند و منابع سرزمین هایشان به تاراج رفته است؟ و تمام اینها با کمک شستشوی مغزی توده ها، ماکیاولی درخشان . بریتانیایی که کره شمالی کنونی را به وجود آورد تا همه را وادار کند به تفکرات بشردوستانه اش احترام بگذارند! و یک صندلی اخلاق در سازمان ملل به او اختصاص داده شود!

غرب به خوبی می داند چگونه دروغ بگوید. شرمگین اما کاملا حرفه ای. با پشتوانه شستشوی مغزها و مهار روشنفکران و متفکران حقیقت گو. دروغ در مورد گذشته ، حال، آینده . دروغ درباره کشورهایی که مخالف او هستند و جلوی منافع اقتصادی غرب ایستاده اند.

چه کسی میتواند با دیدن چنین اراذل و اوباش امپریالیستی لبخند بزند؟ اراذل و اوباشی در سراسر جهان و از ملیت های مختلف که مستقیم به دوربین نگاه می کنند و از دموکراسی و حقوق بشری حرف میزنند که هر روز آن را زیر پا می گذارند.

اکنون میلیونها نفر از مردم متوجه شده اند خبرگزاری های اصلی مانند بی بی سی، سی ان ان ، دی دبلیو، صدای آمریکا، رادیو آزاد اروپا، رادیو فرانسه، رادیو آزادی همه و همه با بی رحمی تمام سالیان سال مغز آنها را مورد تهاجم قرارداده اند. آنها تصاویری کاملا نادرست از کشورهای مخالف خود نشان میدهند و توده ها را مجاب به حمله به این کشورها می کنند. آنها موضوعات بسیار مهم را درجهت منافع خود تغییر می دهند.

دلیل اصلی باز شدن چشم مردم همین چند رسانه ی مستقل و همین تعداد روشنگران حقیقت گو ست. رسانه های مستقل چین ، لبنان ، ایران و روسیه. آن بخش که تاریخ را همانگونه که هست می نویسند و با امپریالیسم و استعمار و این رسانه های سازمان یافته غول در حال مبارزه هستند. آنها که مردم را وادار کرده اند در مقابل این حجم از شستشوی رسانه ای غرب بایستند و تفکر کنند و حقیقت را از دورغ تشخیص دهند.

یکی از ائتلاف های قدرتمند ضد امپریالیستی همین کشورهای تازه استقلال یافته است؛آنها الهام بخش میلیاردها انسان در زمین هستند. کشورهایی که رسانه های مستقل دارند و برای توسعه در حال تلاش هستند. هر چند از هر جهت در فشار هستند و امپریالیسم به آنها اجازه ی تنفس نمی دهند اما آنها بصورت مستقل برای داشتن شرایط بهتر و باز پس گرفتن گذشته تاریخی شان و پاک کردن جعلیات فرهنگی و هویتی شان در حال تلاش هستند. نگاه کنید به سوریه و از میان رفتن میراث و نشانه های تمدن و هویت این کشور توسط امپریالیست ها و مزدوران تحت فرمان شان.

امروز این غرب  است که وحشتزده و پریشان و ناامید در حال تماشای ظهور آتش در مستعمراتش است. این تمایل غرب به ویرانی ، کشتار، و جایگزین کردن مزدوران سابق ش با مزدوران جدید همه و همه برای متوقف کردن این موج آتشین است که فروکشی در آن نیست و جویای استقلال واقعی هستند.

به موج تحریم های غرب نگاه کنید. به حمله غرب به رسانه های مستقل و روزنامه نگاران مستقل و کشتن نویسندگان و محققان حقیقت گو نگاه کنید. به حمله های سایبری به سایت ها و وبلاگ ها و صفحات روزنامه نگاران مستقل نگاه کنید. به حمله رسانه ای به ایران و سوریه نگاه کنید.

نگاه کنید که غرب با اینکه مسئول مستقیم آواره شدن میلیونها انسان و ویرانی شهرها و هویت فرهنگی و ملی و تاراج کننده منابع کشورهاست اما هرگز نه تحریم شده است و نه مجازات. و نگاه کنید که چگونه کشورهایی که حاضر نیستند در فِرِم اقتصادی و سیاسی غرب قرار بگیرند چگونه در حال حمله های تبلیغاتی و اقتصادی و تحریم ها قرار دارند.

در حقیقت دزد جهان غرب است و یک بنیادگرای واقعی ست. و به نظر میرسد چنان اذهان مردم غرب سازماندهی شده است که هیچ عکس العملی در مقابل آنچه کشورهایشان بر سر دیگر کشورهای می آورند نشان نمی دهند.

By Andre Vltchek

سارا زهیری






اخبار مرتبط

 • حمایت عجیب وزارت نفت از الحاق به پاریس!
 • سردار سلیمانی خطاب به دولت پاکستان: این تذهبون! چه تسلیتی دارید به ملت ایران بگویید؟!
 • سارا زهیری- به شادی صدر از “فعالین حقوق تروریسم” که استفاده از واژه “سیاه” را نژادپرستانه اعلام کرد؛ آیا “نادیا مراد” هم باید از شما عذرخواهی کند؟
 • یونس زنگی آبادی: چند کلام درباره فعالیت مربوط به ایران در غرب
 • حامد صرافپور: خشم مجاهدین از کنفرانس امنیتی مونیخ تا اشپیگل!
 • ماجرای ۴ خصوصی‌سازی بدون بازسازی و پرحاشیه- ردپای سیاست‌های خصوصی‌سازی در اعتراضات کارگران
 • پروژه‌های مخفیانه، اعتبار خبرنگاران را هدف گرفته‌ است
 • دادگاه لاهه آمریکا را ملزم به بازپرداخت ۲ میلیارد دلار به ایران کرد
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *