تظاهرات در تورنتو علیه حمله به سوریه همزمان با آغاز نشست «گروه ۷»

3 اردیبهشت 97 - ان آی تی وی نیوز

در ادامه مخالفت‌های مردمی در کشورهای مختلف جهان از آمریکای لاتین گرفته تا برخی کشورهای غربی، میزبان نشست وزرای خارجی گروه ۷ هم به صحنه اعتراضات مردمی تبدیل شد.

در حالی که اعتراض‌ها به حمله اخیر سه کشور غربی به سوریه به بهانه حمله شیمیایی در «دوما» ادامه دارد، نشست دو روزه وزرای خارجه «گروه ۷» در تورنتو کانادا از روز یکشنبه (روز گذشته) آغاز شد.

همزمان با آغاز این نشست و در تازه‌ترین مخالفت‌ها با حمله اخیر به سوریه، معترضان به این حمله در شهر تورنتو تجمع اعتراضی برگزار کردند.

معترضان ضمن مخالفت با حضور نظامیان آمریکایی در سوریه، حمله به این کشور به بهانه سلاح‌های شیمیایی را محکوم کردند.

آنها بنرهایی در دست داشتند که روی آنها این جملات نوشته بود: « از سوریه دست بردارید، به استفاده از سلاح‌های شیمیایی به عنوان بهانه برای حمله به سوریه پایان دهید، نظامیان آمریکایی از سوریه بیرون بروید، به جنگ‌های تروریستی به رهبری آمریکا، نه بگویید».

به نقل از رویترز : وزیران امور خارجه هفت کشور مهم صنعتی موسوم به گروه 7 که شامل آمریکا، انگلیس، کانادا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و ژاپن می شود  در نشست خود، شیوه اعمال فشار بر روسیه را مورد بحث و بررسی قرار می دهند، اما مساله تحریم های بیشتر مسکو در دستور جلسه وزیران مزبور قرار ندارد.

کشورهای غربی در سال های اخیر روسیه را به دلیل ضمیمه کردن شبه جزیره کریمه اوکراین به خاک خود، حمایت از شبه نظامیان در شرق اواکراین و حمایت از دولت سوریه، هدف تحریم های خود قرار داده اند.

منبع: فارس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *