لاوروف: آمریکا از سوریه نمی رود

4 اردیبهشت 97 - ان آی تی وی نیوز

سرگئی لاوروف:  به‌رغم ادعاهای دونالد ترامپ، امریکا با جدیت در حال بررسی تحکیم جایگاهش در کرانه شرقی رود فرات در سوریه است و قصد خروج از این کشور جنگ‌زده را ندارد.

به نقل از مهر سرگئی لاوروف؛ وزیر امور خارجه روسیه درباره بازسازی سوریه هم تاکید کرد: بازسازی اقتصادی زمانبر است و اطمینان دارم که همگی ما باید در راستای منافع مردم سوریه و حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه حرکت کنیم. دلیل بیان این سخنان این است که کشورهای بسیاری عامدانه برای تجزیه سوریه تلاش می‌کنند.

لاوروف همچنین تاکید کرد: با وجود وعده امریکا مبنی بر اینکه هدفش فقط نابودی تروریست‌ها در سوریه است، به‌رغم آنکه مدعی است هدفش شکست داعش است و به‌رغم تمام این ادعاها و ادعاهای رئیس‌جمهوری امریکا، واشنگتن در واقع جای خودش را در کرانه شرقی رود فرات محکم می‌کند و قصد خروج ندارد.

اظهارات رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه کمتر از یکماه پس از آن مطرح می‌شود که دونالد ترامپ؛ رئیس‌ جمهوری امریکا اظهاراتی شگفت‌آور درباره خروج نیروهایش از سوریه مطرح کرد که به نظر با اظهارات پیشین دولت واشنگتن از جمله از سوی مواضع مقام‌های ارشد پنتاگون و وزارت خارجه در تضاد بود. این مقام‌ها مکررا به حضور پایدار نیروهای امریکایی در سوریه تاکید کردند.

در همین حال سرگئی شویگو؛‌ وزیر دفاع روسیه امروز گفت تمام شرایط برای احیای یک کشور متحد و جدایی‌ناپذیر در سوریه مهیاست.

او در نشست وزرای دفاع سازمان همکاری شانگهای گفت: اکنون تمام شرایط ایجاد شده است تا احیای سوریه به عنوان یک کشور متحد و جدایی‌ناپذیر صورت بگیرد؛ اما برای رسیدن به این هدف، لازم است که نه تنها روسیه بلکه سایر اعضای جامعه جهانی تلاش کنند. ما روی حمایت کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای حساب کردیم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *