جنگ پنتاگون و روسیه بر سر بازار داغ فروش اسلحه

5 اردیبهشت 97 - ان آی تی وی نیوز

به نقل از «نشنال اینترست»، کارمندان پنتاگون عمدا در باره سیستم های دافع هوای روسیه «بد» می گویند تا مانع از خرید سیستم«اس —400» روسیه توسط ترکیه شوند.

رسانه های آمریکا گزارش کرده اند که، پنتاگون برای نجات بازار تسلیحاتی  خود به دروغ پردازی در باره سیستم مدافعه هوایی روسیه می پردازد.

به نقل از «نشنال اینترست»، کارمندان پنتاگون عمدا در باره سیستم های دافع هوای روسیه «بد» می گویند تا مانع از خرید سیستم«اس —۴۰۰» روسیه توسط ترکیه شوند.

نشریه نامبرده، سخنان کارمندان آمریکایی را آورده است که تأیید می کنند سیستم های دفاع هوایی سوریه، ساخت روسیه گویا نتوانستند حتی یکی از راکت های امریکا و متحدان آن کشور را در زمان حملات راکتی ۱۴ اپریل به سوریه دفع کنند. علاوه برآن، کارمندان وزارت دفاع امریکا به این نکته اشاره کردند که روسیه از سیستم مدافعه هوایی خود در زمان ضربات راکتی امریکا و متحدانش به سوریه استفاده نکرد.

اما به نوشته نشریه نامبرده، بیانیه پنتاگون در باره «عدم کارایی» اس —۳۰۰ و اس-۴۰۰ روسیه در تضاد با هزینه های چند میلیاردی امریکا برای ساخت تخنیک استلس جهت دورماندن از «دید» سیستم های دافع هوایی روسیه است و می تواند فقط برای قانع کردن ترکیه یکی از اعضای ناتو صادر شده باشد تا آن کشور از خرید اس-۴۰۰ روسیه خودداری ورزد.

کارشناسان معتقدند در نشست آتی وزارت دفاع امریکا دوباره در باره خطرات سیستم های دفاع هوایی روسیه، اس-۳۰۰ و اس-۴۰۰ تعریف خواهد شد تا توجیهی باشد برای برنامه و بودجه خود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *