روزنامه نگاران داخل سوریه در لیست کشتار آمریکا

17 اردیبهشت 97 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

ریپریو در بیانه ای گفت: دو روزنامه نگار دادگاه فدرال ایالات متحده  را در مورد "فهرست مرگ" طبقه بندی شده در این کشور به چالش کشیدند.

بلال عبدالکریم که یک شهروند آمریکایی و روزنامه نگاری ست که در سوریه مشغول به کار است تا کنون 5 بار موفق به فرار از کشته شدن توسط پهپادها و دو حمله به اتومبیل حامل وی شده است. دو حمله ی دیگر نیز به محل کار وی که یک آژانس خبری مستقل است صورت گرفته است.

احمد زیدان، خبرنگار ارشد الجزیره در لیست اسناد محرمانه اسکای نت قرار گرفته است و نام وی به نام "پیک القاعده " در "متابتا" طبقه شده است. زیدان اولین خبرنگاری بود که با رهبر القاعده، بن لادن مصاحبه کرد.

بلال و احمد روزنامه نگار هستند و نه تروریست. آنها فقط شانسی می خواهند برای اثبات بی گناهی شان. شانسی که دولت تا به امروز از آنها دریغ کرده است. در عین حال جنیفر گیبسون رئیس پروژه پهپادها از دادگاه خواسته است تا به ارزشهایی که آمریکا را از دیکتاتوری جدا می کند عمل کنند.

گیبسون در ادامه گفته است: در یک کشور مبتنی بر حاکمیت قانون، این مردان حق دارند که تصمیم دولت برای کشتن آنها را به چالش بکشند.

اهداف انسانی اسکای نت که توسط آژانس امنیت ملی آمریکا اداره می شود از طریق تماس های تلفن های شخصی افراد و الگوی سفر آنها تعیین می شود و به گفته گیبسون این الگو مدرکی مستقیم برای اتهام قانونی نیست.

به  گفته احمد زیدان "لیست کشتار" کسانی را در بر میگیرد که مضنون به تروریسم هستند و حضور آنها در آن لیست یک اشتباه است.

کریم و بلال خواستار حذف نام خود از لیست کشتاری هستند که به  پهپادها داده شده است که با ردگیری آنها می تواند آنان را مورد هدف قرار دهد.

سیاست هدف گذاری اشخاصی که تهدیدی برای سیاست های آمریکا هستند در زمان باراک اوباما به تصویب رسید که همچنان توسط دونالد ترامپ ادامه دارد.

0

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *