رئیس سازمان اطلاعات انگلیس مخفیانه به تلاویو رفت

23 اردیبهشت 97 - ان آی تی وی نیوز

پایگاه خبری «عکا» به نقل از شبکه دو اسرائیل روز یکشنبه گزارش داد: «الکس یونگر» رئیس دستگاه اطلاعات انگلیس (رئیس ام‌آی6) در روزهای اخیر به صورت کاملا مخفیانه به اسرائیل سفر کرده است.

به نقل از ایرنا این شبکه تلویزیونی در ادامه افزود: دیدار رئیس دستگاه اطلاعات انگلیس به تل آویو پس از آن مطرح می شود که «یوسی کوهن» رییس موساد ( سازمان اطلاعات اسرائیل) گفته بود که رئسای دستگاه های اطلاعاتی غربی را در جریان آرشیو برنامه هسته ای ایران قرار می دهم.
این شبکه تلویزیونی در ادامه آورد، یونگر معروف به «آقای سی» بیش از 20 سال سابقه فعالیت در خاورمیانه دارد، همچنان که در جنگ محرمانه علیه پرونده هسته ای ایران همکاری تنگاتنگی میان ام آی 6، موساد اسرائیل و سی آی ای آمریکا وجود دارد.

در 31 تیر 96 «آنتونی بلینکن»، قائم‌مقام سابق وزارت خارجه آمریکا در یک نشست امنیتی در شهر «آسپن» در ایالت «کلرادو» تصریح کرد که مجامع اطلاعاتی و نظامی در فلسطین اشغالی به نحوه گسترده‌ای از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 حمایت می‌کنند.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در زمان جاری بودن مذاکرات هسته‌ای، توافق با ایران را «اشتباهی تاریخی» خواند و بارها خواستار اخذ امتیازات بیشتر از ایران شد. بسیاری از کارشناسان، این اظهارات نتانیاهو را بخشی از بازی «پلیس بد-پلیس خوب» آمریکایی‌ها در مذاکرات برای وادار کردن ایران به واگذاری امتیازات بیشتر می‌دانستند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *