سکوت دولت کانادا (امضا کننده کنوانسیون4 ژنو) در قتل عام اسرائیل در غزه

26 اردیبهشت 97 -سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

سازمان کانادایی عدالت و صلح در خاورمیانه سکوت دولت کانادا در کشتار مردم غزه را محکوم کرد.

از 30 مارس، فلسطینی ها یک سری تظاهرات مسالمت آمیز را در مرز غزه با اسرائیل برگزار کرده اند و خواستار بازگشت به وطن خود هستند؛ اما ارتش اسرائیل به شیوه غیرقانونی با هدف قرار دادن غیر نظامیان فلسطینی به این تظاهرات واکنش نشان داده است. تا کنون بیش از 60 فلسطینی و هزاران نفر زخمی شده اند.

رئیس CJPME ، توماس وودلی گفت: “سازمان عفو بین الملل و سایر سازمان های حقوق بشر از واکنش وحشیانه و نامناسب اسرائیل انتقاد کرده اند. محکوم کردن تیراندازی اسرائیل به هزاران غیرنظامی توسط سربازان منظم اسرائیل، باید” غیر هوشمندانه “باشد.”

سازمان  کانادایی صلح در خاورمیانه به نقض کنوانسیون چهارم ژنو توسط اسرائیل اشاره می کند و میگوید مطابق این کنوانسیون کشتار غیر نظامیان توسط نظامیان نقض قوانین بین الملل است و دولت کانادا به عنوان یکی از امضاء کنندگان این کنوانسیون باید متعهد به حفظ آن و محکوم کردن نقض آن باشد.

دادستان دادگاه جرائم بین المللی نیز این اقدام خشونت آمیز اسرائیل در غزه را محکوم کرد و به مردم جهان یادآوری کرد “خشونت علیه غیرنظامیان” در شرایطی که اکنون در غزه وجود دارد می تواند به موجب اساسنامه دادگاه جرائم بین المللی یک پرونده جنایت علیه بشریت باشد. اتحادیه اروپا و سازمان ملل خواستار تحقیقات “مستقل” و “شفاف” در مورد خشونت هستند.

فلسطین های ساکن غزه پس از انتخابات 2006 حماس (طی 12 سال) تحت کنترل فلج کننده اسرائیل و حامیانش در محاصره ای کامل زندگی کرده اند. تظاهرات مسالمت آمیز اخیر برای جلب توجه جهانیان به زندگی سخت و در حصار شهروندان این منطقه بوده است. اسرائیل به شدت تمامی ورود و خروج های شهروندان این منطقه را کنترل می کند. حتی کسانی که نیاز به اورژانس پزشکی دارند یا کسانی که برای تحصیل از کشور خارج می شوند به راحتی می توانند توسط اسرائیل بلاک و مسدود شوند. اسرائیل حتی بسیاری از مواد و نیازهای اولیه مردم غزه را بلاک کرده است. حتی مصالح ساختمانی یا چوب…

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *