جهت ثبت در تاریخ- اسرائیل ورود هیئت پزشکی به غزه را ممنوع کرد

سارا زهیری- جهان مبدل شد و کسی در غرب نفهمید!

26 اردیبهشت 97 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

مقامات اشغالگر اسرائیلی در روز یکشنبه تصمیم گرفتند که از حضور هیات پزشکی فلسطینی در نوار غزه جلوگیری کنند.

وزارت بهداشت در بیانیه ای اظهار داشت که مقامات اسرائیل از اعطای مجوز لازم برای ورود به اعضای هیئت پزشکی که توسط وزیر بهداشت فلسطین در رام الله ،جواد عواد تشکیل شده اند برای کمک به پرسنل پزشکی در غزه امتناع کرده اند.

وزارت کشور تأکید کرد که این ممنوعیت یک جنایات دیگر علیه مردم غزه است که همچنین از سفر به خارج از کشور برای درمان جلوگیری می کنند.

این وزارتخانه از سازمان های بین المللی خواست تا به اسرائیل فشار بیاورند تا تیم های پزشکی اجازه حضور در غزه و کمک به کارمندان کار کنند.

محاصره  غزه  توسط اسرائیل- که در طی هفت هفته گذشته فلسطینی ها در آن به دام افتاده بودند- اعتراضات مسالمت آمیز شهروندان فلسطین در امتداد حصار مرزی با اسرائیلدرپی داشت؛ این تظاهرات مسالمت آمیز که تا کنون بیش از 50 کشته و هزاران زخمی توسط ارتش منظم اسرائیل را در بر داشته است یکی از بدترین بلایای انسانی در جهان است.

با این حال وحشتی که در زندگی در غزه وجود دارد، جایی که 2 میلیون نفر تحت محاصره اسرائیل بدون غذای مناسب، مسکن، کار، آب و برق زندگی می کنند، جایی که ارتش اسرائیل به طور معمول از خشونت های  نامتناسب و دلخواه برای کشتار و زخمی و شکنجه کردن استفاده می کند و جایی که تقریبا هیچ کس نمی تواند از آن فرار کند کمتر مستند شده است و اسرائیل اجازه درز اخبار و حقیقت زندگی این مردم  و جنایات انجام شده را نمی دهد.

در سال 2006 اسرائیل به غزه حمله کرد تا نیروگاه برق غزه را منهدم کند. با انهدام نیروگاه برق غزه ، غزه برای تامین برق به اسرائیل وابسته شد.

این حمله برای جلوگیری از توافقی بود که میان حماس و ایران و قطر در حال شکل گیری بود. پس از آن در سالهای 2008، 2009 و 2014 اسرائیل به غزه حمله کرد که طی آن به ترتیب 1417، 147 و 2250 فلسطینی کشته شدند؛ زیرساختهای اساسی غزه و دهها هزار خانه ویران شد و از جمعیت 500 هزار نفری غزه حدود 90 هزار نفر آواره شدند.

و حالا از 30 مارس که فلسطینیان نوار غزه توسط اسرائیل به محاصره درآمده اند و با یک راهپیمایی مسالمت آمیز قصد داشتند جهانیان آنان را ببینند در حال کشته شدن هستند. اسرائیل 100 تک تیرانداز نیز برای این کشتار در اختیار گرفته است!

اسرائیل در حال کشتار مردمی ست که قصدشان برهم زدن این فضای محرمانه ای بود که در آن گرفتار بودند. فضای محرمانه یی که توسط اسرائیل و حامیانشان برای مردم این ناحیه بوجود آمده بود.

 

سارا زهیری

16 می 2018

 


اخبار مرتبط

 • سردار سلیمانی خطاب به دولت پاکستان: این تذهبون! چه تسلیتی دارید به ملت ایران بگویید؟!
 • سارا زهیری- به شادی صدر از “فعالین حقوق تروریسم” که استفاده از واژه “سیاه” را نژادپرستانه اعلام کرد؛ آیا “نادیا مراد” هم باید از شما عذرخواهی کند؟
 • یونس زنگی آبادی: چند کلام درباره فعالیت مربوط به ایران در غرب
 • حامد صرافپور: خشم مجاهدین از کنفرانس امنیتی مونیخ تا اشپیگل!
 • ماجرای ۴ خصوصی‌سازی بدون بازسازی و پرحاشیه- ردپای سیاست‌های خصوصی‌سازی در اعتراضات کارگران
 • پروژه‌های مخفیانه، اعتبار خبرنگاران را هدف گرفته‌ است
 • دادگاه لاهه آمریکا را ملزم به بازپرداخت ۲ میلیارد دلار به ایران کرد
 • ویدوئو پاسخ های محکم و مستند محمد جواد ظریف در دفاع از برنامه از موشکی ایران
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *