جهت ثبت در تاریخ- اسرائیل ورود هیئت پزشکی به غزه را ممنوع کرد

سارا زهیری- جهان مبدل شد و کسی در غرب نفهمید!

26 اردیبهشت 97 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

مقامات اشغالگر اسرائیلی در روز یکشنبه تصمیم گرفتند که از حضور هیات پزشکی فلسطینی در نوار غزه جلوگیری کنند.

وزارت بهداشت در بیانیه ای اظهار داشت که مقامات اسرائیل از اعطای مجوز لازم برای ورود به اعضای هیئت پزشکی که توسط وزیر بهداشت فلسطین در رام الله ،جواد عواد تشکیل شده اند برای کمک به پرسنل پزشکی در غزه امتناع کرده اند.

وزارت کشور تأکید کرد که این ممنوعیت یک جنایات دیگر علیه مردم غزه است که همچنین از سفر به خارج از کشور برای درمان جلوگیری می کنند.

این وزارتخانه از سازمان های بین المللی خواست تا به اسرائیل فشار بیاورند تا تیم های پزشکی اجازه حضور در غزه و کمک به کارمندان کار کنند.

محاصره  غزه  توسط اسرائیل- که در طی هفت هفته گذشته فلسطینی ها در آن به دام افتاده بودند- اعتراضات مسالمت آمیز شهروندان فلسطین در امتداد حصار مرزی با اسرائیلدرپی داشت؛ این تظاهرات مسالمت آمیز که تا کنون بیش از 50 کشته و هزاران زخمی توسط ارتش منظم اسرائیل را در بر داشته است یکی از بدترین بلایای انسانی در جهان است.

با این حال وحشتی که در زندگی در غزه وجود دارد، جایی که 2 میلیون نفر تحت محاصره اسرائیل بدون غذای مناسب، مسکن، کار، آب و برق زندگی می کنند، جایی که ارتش اسرائیل به طور معمول از خشونت های  نامتناسب و دلخواه برای کشتار و زخمی و شکنجه کردن استفاده می کند و جایی که تقریبا هیچ کس نمی تواند از آن فرار کند کمتر مستند شده است و اسرائیل اجازه درز اخبار و حقیقت زندگی این مردم  و جنایات انجام شده را نمی دهد.

در سال 2006 اسرائیل به غزه حمله کرد تا نیروگاه برق غزه را منهدم کند. با انهدام نیروگاه برق غزه ، غزه برای تامین برق به اسرائیل وابسته شد.

این حمله برای جلوگیری از توافقی بود که میان حماس و ایران و قطر در حال شکل گیری بود. پس از آن در سالهای 2008، 2009 و 2014 اسرائیل به غزه حمله کرد که طی آن به ترتیب 1417، 147 و 2250 فلسطینی کشته شدند؛ زیرساختهای اساسی غزه و دهها هزار خانه ویران شد و از جمعیت 500 هزار نفری غزه حدود 90 هزار نفر آواره شدند.

و حالا از 30 مارس که فلسطینیان نوار غزه توسط اسرائیل به محاصره درآمده اند و با یک راهپیمایی مسالمت آمیز قصد داشتند جهانیان آنان را ببینند در حال کشته شدن هستند. اسرائیل 100 تک تیرانداز نیز برای این کشتار در اختیار گرفته است!

اسرائیل در حال کشتار مردمی ست که قصدشان برهم زدن این فضای محرمانه ای بود که در آن گرفتار بودند. فضای محرمانه یی که توسط اسرائیل و حامیانشان برای مردم این ناحیه بوجود آمده بود.

 

سارا زهیری

16 می 2018

 

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *