استعفای جمعی اسقف های شیلی در پی رسوایی کودک آزاری

28 اردیبهشت 97 - ان آی تی وی نیوز

در پي افشاي رسوايي‌ کودک آزاري اسقف‌ها در شيلي، کنفرانس اسقف‌هاي اين کشور روز جمعه اعلام کرد 34 اسقف در اين کشور که براي ديدار با پاپ فرانسيس، رهبر کاتوليک‌هاي جهان آمده بودند، درخواست استعفاي خود را به وي ارائه کردند.
اين اسقف‌ها در بيانيه اي اعلام کردند: « همه ما که در رم حاضر شده ايم، درخواست استعفاي خود را به پاپ فرانسيس ارائه کرده ايم تا وي آزادانه در مورد هر يک از ما تصميم بگيرد .»
به گزارش خبرگزاري فرانسه از رم، اين اسقف‌ها پس از سه روز ديدار با پاپ در اين بيانيه اعلام کردند: ‌« ما به خاطر اشتباهاتي که مرتکب شده و با آن قربانيان، پاپ و مردم کشورمان را آزرده خاطر کرده ايم، عذرخواهي مي کنيم .»
به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پاپ فرانسیس -- رهبر کاتولیک‌های جهان -- اسقف‌های شیلی را به از بین بردن شواهد جرائم جنسی، فشار آوردن بر وکلا برای به حداقل رساندن اتهامات و بی توجهی جدی به محافظت از کودکان در برابر کشیش‌ های منحرف، متهم کرد.

پاپ فرانسیس در سندی ده صفحه‌ای که این هفته در اختیار اسقف‌ های شیلی قرار گرفت گفت: تمام مسئولان کلیسای شیلی در مورد «نقائص جدی» در برخورد با پرونده‌های فساد و در نتیجه، از دست رفتن اعتباری که کلیسای کاتولیک بدست آورده است مسئول هستند.

این سند که شبکه تلویزیونی تی ۱۳ شیلی آن را اعلام و واتیکان امروز جمعه واقعی بودن آن را تایید کرد، فشار زیادی به اسقف‌ها وارد می‌کند تا به طور دسته جمعی استعفاء کنند، زیرا پاپ فرانسوا به آن‌ها گفته است «کسی نمی‌تواند خودش را مستثنی کند و مشکل را به گردن دیگران بیندازد.» اسقف‌ها قرار است در ساعات آینده یک کنفرانس خبری در رم برگزار کنند.

0

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *