آخرین اخبار از نشست نمایندگان سران قوا درباره “مؤسسات اعتباری”

30 ارذیبهشت 97- ان آی تی وی نیوز

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای‌ اسلامی در گفت‌وگویی، در تشریح آخرین مصوبات نمایندگان سران سه‌قوه برای پیگیری مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری،گفت: در آخرین نشست سران سه‌قوه، در رابطه با چگونگی پرداخت اصل سپرده‌های سپرده‌گذاران تا سقف یک میلیارد تومان بحث و تبادل نظر شد.

وی با بیان اینکه دو جلسه اخیر نشست نمایندگان سران سه‌قوه به موضوع پرداخت سپرده‌ها تا سقف یک میلیارد تومان اختصاص یافت  و در این باره تصمیم‌گیری‌هایی هم صورت گرفت، افزود: پیش‌نویس این مصوبه آماده شده که هم‌اکنون اعضای هیئت سه نفره  به دنبال برنامه‌ریزی برای چگونگی اجرای این مصوبه هستند.

نایب رئیس مجلس که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است، ادامه داد: مقرر شده در چهارشنبه هفته جاری درباره چگونگی پرداخت اصل سپرده‌ها تا سقف یک میلیارد تومان تصمیم نهایی اتخاذ شود که این موضوع، شامل پرداخت تمامی مؤسسات مالی و اعتباری که دچار مشکل شده بودند، می‌شود.

وی با بیان اینکه تأکید شده که تیم شناسایی اموال اعم از وزارت اطلاعات و قوه‌قضائیه روند شناسایی اموال را سرعت بخشند، تصریح کرد: مقرر شده این تیم ارتباط خود با سپرده‌گذاران را افزایش دهد تا اموالی که دست به دست شده و به چند واسطه به فروش رسیده شناسایی شود که با شناسایی این اموال برای سپرده‌های بیش از سقف یک میلیارد تومان نیز تصمیماتی در آینده اتخاذ شود.

 

منبع : تسنیم

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *