جهت ثبت در تاریخ- انتخابات کانادا، سمن طبسی نژاد و دیگران

سارا زهیری- جهان مبدل شد و کسی در غرب نفهمید!

6 خرداد 97 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

مبارزات انتخاباتی کاندیداهای ایرانیان در کانادا برای ورود به مجلس در جریان است. از رضا مریدی تا سمن طبسی نژاد و به عبارتی از موافقان تحریم و توهین به ملت ایران و حمله نظامی تا یک نماینده حقیقی و صدای مردم ایران و انسانی با شرافت و باهوش و مخالف تحریم و جنگ.

سمن طبسی نژاد کاندیدای ایرانی تبار برای نمایندگی مجلس انتاریو. مخالف جنگ و تروریسم و تحریم. موافق بازگشایی سفارت کانادا در ایران. گرچه حامیان سمن طبسی نژاد همانند خود وی از قدرت و لابی های پشت پرده بی بهره هستند.

نصب دوباره تابلوی انتخاباتی سمن طبسی نژاد کاندید جوان و تحصیلکرده ایرانی کانادایی در انتخابات مجلس انتاریو در منطقه ویلودیل تورنتو - جلوی سوپر خوراک در خیابان یانگ- این تابلو مخدوش شده بود .

 

به عنوان یک روزنامه نگار و پژوهشگر که همواره دغدغه ی من مردم و حقیقت تاریخ بوده است چنان از وقاحت ها و دروغ ها زبانم به تنگ آمده که تنها به تعریف انسان انقلابی بسنده می کنم و فرق آن را با مزدوران وطن فروش تشریح می کنم.

انسان انقلابی کیست؟

تمدن بورژوایی نخست از آزادی تجارت سخن می گوید و سپس از آزادی هایی نظیر افکار، آزادی مطبوعات، آزادی تشکیل انجمن ها و جز آنها؛ و چون آزادی تجارت مطابق آنچه طی دو قرن اخیر تاریخ به ما نشان داده است با استعمار و استثمار و سیاست نواستعماری وابسته است که به معنی سلب آزادی دیگران در جهت آزادی های خاص برای افراد خاص ، در راستای اهداف خاص است پس در کنه وجود خود وسیله ای است برای سلب آزادی و تضییع حقوق دیگران. آزادی بورژوایی خاص گروهی برگزیده است که رسانه های مثلا آزاد و آزاده ی جریان اصلی آنان را حمایت می کنند و نه انسان های مورد ظلم را و یا افرادی که دغدغه ی صلح و ظلم را دارند. رسانه هایی که دانسته یا نادانسته بلندگویی هستند برای شستشوی افکار عمومی و کسب آرا برای این افراد خاص.

دموکراسی یا آزادی رسانه ای مقدس است به شرطی که از آزادی تجارت و منافع تجار سیاستمدار جدا باشد.

لذا چون آزادی بورژوایی در خدمت سرمایه داری ست متناقض و ابتر است. تحمیق است. دروغ است. آزادی ای است برای رسیدن به اهداف خاص و اسارت دیگران.

گفته می شود که از من تنها کاری ساخته نیست و پاسخ آن است: "من تنها" مفهومی است انتزاعی. من لزوما اجتماعی است و وظیفه ی من حمایت از آن " من تنها"یی است که در راستای ارزش های حقیقی گام برمیدارد.

اینجا سخن از شخص خاصی به نام "سمن طبسی نژاد" نیست. اتفاقات اخیر یک سمبل است برای بازگشایی و گره گشایی از مفهومی به نام تفاوت انسان انقلابی و مزدور.

انسان انقلابی با فرا رفتن از موقعیتی  که در آن قراد دارد تعریف می شود. در حقیقت: عمل انقلابی مقدمات فلسفه آزادی را در بردارد. یا به عبارت دیگر عمل انقلابی، براساس وجود خود این فلسفه را می آفریند؛ اما چون انسان انقلابی در عین حال در طرح آزادانه خود و به توسط این طرح خویشتن را می یابد همجنانکه یک ستم کش در دامان طبقه ستم کش، پس اساس وضع او ایجاب می کندکه ستم رفتگان را از ستم آگاه کند. به عنوان مثال من (سارا زهیری) در مقام یک روزنامه نگار و پژوهشگر؛ با نوشتن این مقاله سعی دارم بگویم: عده ای بوسیله ی رسانه ها فقط میخواهند با شستشوی افکار و قولها و وعده های کاذب وارد موقعیتی تازه شوند برای به تحقق رساندن اهداف گروهی خاص.

انسان انقلابی ذاتا نمی تواند ستم ماده بر ماده را پذیرا باشد. نمی تواند سکوت کند حتی اگر مرگ در دو قدمی او باشد. نمی تواند انسان آزاده را به رسمیت نشناسد و برعکس نمی تواند مزدور را به رسمیت بشناسد و رسوایش نکند.

در انتها می خواهم بگویم آزادی، قدرت درگیر شدن با عمل است جهت ساخت آینده ای بهتر. پس میان انتخاب مثلا کاندیداهایی که قرار است صدای مردم باشند مهم است بدانیم که آیا آزادی شخص کاندید شده جهت آزادی کدام طبقه مصرف خواهد شد؟ آزادی طبقه ای خاص و بورژاها و تجار سیاستمدار؟ یا آزادی و آرامش بیشتر نوع بشر و طبقات محروم؟

سارا زهیری

برگرفته از نظریات ژان پل سارتر

 

رضا مریدی کاندیدای حزب لیبرال

رضا مریدی و احترام به قربانیان هولوکاست

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *