لرد یعقوب روتچیلد،دیک چنی،روپرت مرداک و حفاری نفتی در سوریه-سپاه باید از سوریه برود!

جهان مبدل شد و غرب متوجه نشد-

17 خرداد 97 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

سپاه باید از سوریه برود. حضور سپاه در سوریه باعث ناآرامی در ایران شده است. اگر سپاه نمی جنگید و موشک تولید نمی کرد سفره مردم رنگین تر بود. اگر سپاه پایگاه نظامی نمی ساخت ایران تهدید به حمله نظامی نمیشد، آمریکا در برجام می ماند و صدها تیترها و اگرهایی که این سالها خوانده ایم. اما آیا این نقش مخرب سپاه برای ملت ایران است؟ یا شرکت های نفتی و دلال اسلحه جهان؟ چرا همه ی دنیا می خواهند سپاه از سوریه و عراق برود؟

دیک چنی، روپرت مرداک، یعقوب روچیلد، و پیروان آنها یک سنت طولانی برای ارتقاء جنگ در خاورمیانه و بهره برداری از منابع نفتی آن دارند. به نظر می رسد رئیس کمپانی جنی انرژی،افرایم ایتام ، یک عرب ستیز، دیگر هیچ سدی برای فتح گنجینه اش در ارتفاعات جولان ندارد.

Image result for Efraim eitam/rothschild/oil

در حالی که سوریه توسط جنگ با امپریالیست های ایالات متحده و بنیادگرایان اسلامی متزلزل شده است، و فرزندانش از گرسنگی در حال مرگ هستند؛ کشور دیگری قصد دارد  با استفاده از هرج و مرج از منابع موجود در منطقه جنوب سوریه استفاده کند. این سرقت توسط طرفدارترین متهمان هژمونی نظامی انجام خواهد شد و آنها اهمیتی نمی دهند که نقض قوانین بین المللی باشد.

Genie Energy یک شرکت نفت و گاز آمریکایی است که سرمایه گذاران و مشاوران عمده آن شامل افرادی یک لیست ازسودجویانی چون دیک چنی، روپرت مرداک، لرد یعقوب روتشیلد و جیمز ولسی است.

رئیس این شرکت وابسته به اسرائیل است. نام او افراییم ایتام  فرمانده نظامی اسرائیلی است كه خواستار اخراج "سرطانی"  به نام اعراب از اسرائیل است.

این جنگ آوران و پاک سازان قومی و ستیزه جویان زمین به زودی یک حفاری وسیع در یکی از ذخایر نفت و گاز سرزمین سوریه  را آغاز می کنند. طرحی که به نام  Golan Heights شناخته می شود. این طرح در سال 1976 با ورود اسرائیل به فلسطین برنامه ریزی شده بود. به عبارتی اشغال سوریه امری بود که وقوع آن دهه ها پیش توسط این گروه برنامه ریزی و اکنون اجرایی شده است.

این حرکت نقض آشکاری از قوانین بین المللی، بویژه پیوستن به کنوانسیون چهارم ژنو خواهد بود. اما آیا این تنها حرکت نقض شده بین المللی توسط آمریکا و همپیمان او اسرائیل است؟

مقامات اسرائیلی، شرکت فرعی Genie Energy، افک نفت و گاز، حقوق انحصاری نفتی منحصر به فردی را به وسعت  153 کیلومتر مربع در ناحیه Golan Heights تأمین کردند. در سال 2015، آزمایشات ژئوفیزیک زمین، ذخایری از نفت و گاز کشف کردند که میتواند اسرائیل را در تامین انرژی خودکفا کند. Afek در حال حاضر در حال حفاری سه چاه اکتشافی است.Related image

ارتفاعات جولان از همان ابتدای اشغال فلسطین خط قرمز اسرائیل بوده است.

اسراییل از دهه های گذشته از اشغال غیر قانونی ارتفاعات گولان سوریه بهره مند شده است و یک سوم کل تأمین آب از منطقه را به خود اختصاص داده و مقصد توریستی و اسکی را در تپه اسکی کوه هرمون ارائه می دهد.

با وجود فشارهای مداوم بین المللی،  اشغال ادامه دارد تا با استخراج سوخت های فسیلی به سطح جدیدی برسد.

روپرت مرداک علت حضور خود در کمپانی Genie Energy را تحقق بخشیدن به رفاه و آزادی و آوردن  آن به جهان بیان کرده است.

آقای "مرداک" گفت: "پوشش و توزیع اخبار  کار و زندگی من بوده است. "اگر تلاشهای کمپانی Genie برای توسعه نفت شیل به موفقیت برسد، همانطور که من معتقد هستم، خبرهایی که ما در دهه های آتی گزارش خواهیم داد،  از جهانی امن تر ، سرسبزتر و دموکراتیک تر خواهد بود ."

مطمئنا مردم جنگ زده، گرسنه و ناامید خاورمیانه و سوریه هرگز از این رفاه و امنیت دیدن نخواهند کرد.

و کانال خبری "فاکس" متعلق به مرداک نقش مهمی را در گسترش این جنگ ها در خاومیانه ایفا کرده است.

آنها و جاسوسان و مزدورانشان در حالی مشغول تاراج و اشغال منابع طبیعی کشورهای خاورمیانه هستند که برای سال نو برای بچه های جنگ زده لباس و اسباب بازی می فرستند و چادرهای آنها را تامین می کنند. دختران زیبای جنگ زده را خرید و فروش می کنند و در تجارت اسلحه نفر اول هستند.

 

0

اخبار مرتبط

 • سوریه خطاب به اروپا: تروریست‌هایتان را پس بگیرید تا مردم سوریه روی آرامش ببینند
 • پارلمان انگلیس به دستور ملکه تعلیق شد/هشدارها و اعتراض ها
 • ملکه انگلیس پارلمان را تعلیق می کند/کوربین خواستار دیدار فوری با ملکه
 • مسکو: درخواست آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را نباید جدی گرفت
 • رئیس جمهور لبنان تجاوز اسرائیل به لبنان را اعلام جنگ خواند
 • شلیک 10 موشک بالستیک به عربستان
 • نه به جنگ، نه به تحریم، نه به دیکتاتور!
 • تاگس‌اشپیگل: شکست سنگین بن‌سلمان در کارزار کهنه سعودی‌ها با ایران
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *