رضا مریدی با حمایت بی بی سی و لابی اسرائیل هم نتوانست پیروز شود

18 خرداد 97 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

رضا مریدی که همواره طرفدار تحریم و جنگ علیه مردم ایران بود و اخیرا برنامه ی "به عبارت دیگر" بی بی سی فارسی که با مجری گری عنایت فانی برگزار می شود در حمایت از او و ترغیب ایرانیان کانادا در حمایت از وی ، رضا مریدی را از نوادر تاریخ ایران معرفی کرد در انتخابات شکست خورد.

شکست رضا مریدی به نوعی موفقیت رسانه های مستقل و روزنامه نگاران مستقل و البته بدون پشتوانه ی حمایت های لابی های مختلف  می باشد.

عنایت فانی در بی بی سی فارسی رضا مریدی را یک فعال حقوق بشر معرفی کرد و از رضا مریدی شخصیتی مردم دوست و معتقد به حقوق بشر ساخت و گفت: رضا مریدی از فعالیت های حقوق بشری بود که به سیاست کشیده شد.

نمونه از فعالیت های حقوق بشری رضا مریدی قدردانی از فعالیت های مجاهدین خلق بوده که همواره باعث نقدهای بسیاری از وی بوده است. اما سوالی که پیش می آید این است: آیا بی بی سی فارسی که شبانه روز نگران حقوق بشر است منظور حقیقی اش از حقوق بشر حمایت از تروریست هاست؟

نکته دیگری که آقای فانی به عنوان موفقیت های رضا مریدی مطرح ساخت رسمی شدن عید نوروز توسط ایشان بود و قدردانی از ایشان بابت این کار بزرگ بود. اما مگر فراموش شده است که کل این مراسم توسط رضا مریدی به دست سازمان مجاهدین خلق افتاد؟ در این مورد سعید سلطان پور نوشته است:

سازمانی مراسم چهارشنبه سوری امسال شهر ریچموند هیل را برگزار میکند که در پرونده سیاسی خود سابقه خدمت به صدام حسین در جنگ خانماسوز بر علیه ایران ، سرکوب قیام کردهای عراق ، نقض سیستماتیک حقوق بشر، همکاری نزدیک با سازمانهای جاسوسی اسراییل،

مشارکت در قتل دانشمندان ایرانی ، تهدید به مرگ مخالفان و منتقدان خود در کانادا، کشتن اعضای مخالف و منتقد خود – حمایت سیاسی از داعش در جریان تصرف شهرهای عراق ، برگزار نکردن حتی یک مورد شیوه انتخاباتی و دمکراتیک در طول عمر سازمان خود بعداز انقلاب ۵۷ تا کنون – منصوب کردن همسر مسعود رجوی به عنوان ریس جمهور منتخب ایران به مدت ۳۰ سال و ده ها و صدها مورد ضد دمکراتیک و ضد ایرانی را یدک میکشد . و در راس مدافعین این سازمان چهره های همیشه آشنایی همچون خانم شهلاغفوری و اقای علی وکیلی به طور مشخص در خط مقدم این گروه عرض اندام میکنند.

خانم شهلا غفوری ضمن آنکه از همکاران دفتر نمایندگی اقای رضا مریدی است همزمان از جانب مجاهدین ، مسولیت مهندسی کنترل کنگره ایرانیان برای اهداف سیاسی آن فرقه را به عهده دارد .

اقای علی وکیلی از طیف مجاهدین و مالک شرکت لونا اینترنشنا ل از حامیان سیاسی مالی اقای مریدی و در مقطعی، حامی و فعال برنامه جمع اوری کمک مالی اقای مریدی در هتل لاپارک و نیز از جمله فعالین اصلی کودتا در کنگره ایرانیان میباشد .

جهت یادآوری: 25 اسفند 95 - خبرگزاری ان آی تی وی -

به مناسبت روز جهانی زن (۸ مارچ) هر سال دولت انتاریو تقدیرنامه هایی را به زنان و دخترانی کهخدمات داوطلبانه قابل توجهی به جامعه کرده اند ارائه می دهد.

در مراسم امسال رضا مریدی به نقش زنان در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت که ۴درصدImage result for ‫رضا مریدی/اسرائیل‬‎ اعضای هیئت دولت انتاریو را زنان تشکیل می دهند و خانم کتلین وین به عنوان اولین نخست وزیر زن انتاریو از ۴ سال پیش در این سمت به مردم انتاریو خدمت می کنند.

در میان تقدیر شوندگان رضا مریدی به شهلا غفوری و زرین محی الدین نیز تقدیر نامه داد.

خانم شهلا غفوری از تشکیلات  گروه تروریستی مجاهدین است. ایشان در سال 2004 به همراه یارانی چون علی وکیلی و رضا مریدی مراسم چهارشنبه سوری را به یک کارزار سیاسی بدل کردند.  و بر اساس آگهی های منتشر شده حسین افصحی که از طرفداران تحریم و جنگ علیه ایران است امسال نیز مراسم چهارشنبه سوری را به پارک ریچموند گرین منتقل نموده و با کمک تشکیلات مجاهدین و رضا مریدی و کاتلین وین امسال نیز این مراسم تحت اهداف و در جهت گروه تروریستی مجاهدین برگزار خواهد شد.

جهت یادآوری :

در حالیکه فعالان طرفدار فلسطین و ضد رژیم اسرائیل در کانادا با تظاهرات مقابل فروشگاه شرکت سودا استریم اسراییل (تولید کننده دستگاههای تولید آب گاز دار) تظاهرات کردند و خواستار تحریم این محصولات شدند. تظاهرکنندگان از این شرکت بخاطر فعالیت در سرزمینهای اشغالی و بدرفتاری با کارگران فلسطینی به شدت انتقاد کردند.تظاهرکنندگان با سر دادن شعارخواستار آزادی فلسطین و پایان اشغالگری شدند؛ حامیان جنگ و خشونت و تحریم ایرانی تبار نیز در  راهپیمایی حمایت از اسرائیل شرکت کردند.

حمایت رضا مریدی نماینده مثلا ایرانی لیبرال ریچموندهیل به همراه کاتلی وین، رایان الیفانت ( نمایندهلیبرال دان ولی غربی ) از حامیان گروه تروریستی مجاهدین رجوی به همراه مایکل لویت از نمایندگان لیبرال لابی اسراییل در کانادا و رئیس کمیته حقوق بشر مجلس کانادا در راهپیمایی حمایت از اسراییل که هر ساله در تورنتو برگزار می شود آنهم بعد از شرکت گسترده مردم ایران در انتخابات اخیر که یک "نه " بزرگ به حامیان تجزیه و جنگ و تحریم بود جای تعجب دارد. رضا مریدی و سایر ایرانیانی که در این راهپیمایی شرکت کرده اند در حقیقت روبروی خواست مردم ایران ایستاده اند.

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *