جانشین فرمانده سپاه: با ده‌ها موشک به اسرائیل پیغام دادیم

19 خرداد 97 - ان آی تی وی نیوز

جانشین فرمانده سپاه پاسداران ایران روز جمعه، ۱۸ خردادماه، مدعی شد که جمهوری اسلامی ضمن حمله موشکی به جولان، به اسرائیل «با ده‌ها موشک پیغام» داده که اگر به این حمله واکنش نشان دهد، به تل‌آویو حمله خواهد کرد.

همزمان در قطعنامه راهپیمایی «روز قدس» که در تهران منتشر شد بار دیگر بر «محو اسرائیل» تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران، روز جمعه در سخنرانی راهپیمایی روز قدس در مشهد اذعان کرد که جمهوری اسلامی حملات اسرائیل به پایگاه‌های ایران در سوریه را با حمله به جولان پاسخ داده است.

وی اضافه کرد: «ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و خفه شدند و از آن روز هیچ غلطی نکردند.»

سخنان جانشین فرمانده سپاه پاسداران درباره توقف حمله اسرائیل به پایگاه‌های ایرانی پس از حمله به بلندی‌های جولان در حالی بیان می‌شود که اسرائیل روز ۱۹ اردیبهشت اعلام کرد به تلافی این حملات «تقریباً تمامی مواضع ایران در خاک سوریه» را هدف قرار داده است.

به گفته ناظر حقوق بشر در سوریه، در جریان آن حملات «دست‌کم ۲۷ تن کشته شدند که حداقل ۱۱ تن از آنها ایرانی بودند».

از سوی دیگر گزارش‌هایی از توافق روسیه و اسرائیل برای خروج نیروهای ایرانی از سوریه منتشر شده، اما مقامات جمهوری اسلامی اعلام کرده‌اند که هر گونه توافقی در این زمینه، «صرفا» میان دولت‌های ایران و سوریه اتفاق خواهد افتاد.

روز جمعه همچنین شرکت‌کنندگان در راهپیمایی حکومتی روز قدس در قطعنامه این راهپیمایی «آزادی قدس» و «محواسرائیل» را «آرمان» جمهوری اسلامی و راهبرد آیت‌الله خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای خواندند.

در این قطعنامه که بنا بر سنت توسط سازمان تبلیغات اسلامی تهیه و در پایان راهنمایی قرائت می‌شود همچنین به انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم (بیت‌المقدس) شدیدا اعتراض شد.

تاکید مقامات جمهوری اسلامی بر «محو» اسرائیل بارها اعتراض در سطح بین‌المللی را به دنبال داشته است.

در جدیدترین مورد صدراعظم آلمان با محکوم کردن «توئیت رهبر ایران» در مورد توصیف اسرائیل به عنوان «غده سرطانی»، خواهان حذف آن و نیز افزایش فشار بر ایران برای کاهش نفوذ نظامی‌اش در خاورمیانه شد.

آیت‌الله خامنه‌ای در توئیت خود تکرار کرده بود که «اسرائیل غده سرطانی در غرب آسیا است که باید ریشه‌کن شود»، و به قول او، «مقابله با این غده سرطانی امکان‌پذیر است و سرانجام محقق خواهد شد».

در راهپیمایی روز قدس همچنین هنگام حضور علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی، گروهی از شرکت‌کنندگان او را «خائن» و «وطن‌فروش» خواندند و شعار «مرگ بر منافق» سردادند.

سال گذشته نیز شماری از شرکت‌گنندگان در مراسم راهپیمایی روز قدس به هنگام حضور حسن روحانی، رئیس جمهور، در راهپیمایی شعار «مرگ بر منافق» و «روحانی، بنی‌صدر پیوندتان مبارک» سر دادند.

پس از خروج آمریکا از برجام تعدادی از نزدیکان رهبر جمهوری اسلامی شدیدا به دولت حسن روحانی حمله کرده اند.

از جمله احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، در این باره گفت: «برای حل خیالی مسائل خودمان با دشمن مذاکره کرده و خود را از امکانات دفاعی و امنیتی خلع کنیم تا یک لقمه نان بگیریم؟»

وی اضافه کرد: «این فکر و محاسبه جز محاسبه حقوق‌بگیر انگلیس و مزدور آمریکا فکر و محاسبه کیست؟ اگر این منطق مسموم از هر فردی بروز کند... این جاسوس آمریکاست.»

 

منابع: رادیو فردا - تسنیم -فارس

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *