سال 2010-جاسوس سابق سیا در سپاه: غرب بهتر است سپاه را جدی بگیرد

21 خرداد 97 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

معامله هسته ای با ایران از بین رفته است، مشتی دروغ هایی که در تاریخ ثبت و  نهایتا دفن می شوند. همه آنچه می بینیم ممکن است در لایه های سطحی ساده به نظر آید: ایرانیان قول داده بودند غنی سازی اورانیوم را متوقف کنند و اسرائیل را منفجر نکنند! در عوض، ایالات متحده و اتحادیه اروپا توافق کردند تا تحریم های اقتصادی را که اقتصاد ایران را فلج می کنند، لغو کنند.

متاسفانه این اتفاق نیافتاد!

اما چرا؟ آیا آمریکا زمانی برای انجام یک سری عملیات را توسط برجام خریداری کرد؟ به هر حال به گفته ی خود تحلیل گران و موسسات مطالعاتی آمریکا تحریم ها بر ایران اثر نداشت و سپاه پاسداران در حال قدرت گرفتن و اقتصاد ایران رو به رشد و ایران به سوی توسعه پیش میرفت.

مایکل توتن سال 2010 نوشت: با رضا خلیلی صحبت کردم. مردی كه در دهه های 1980 و 1990 بعنوان جاسوس سازمان سیا تحت نام "والی" در داخل سپاه پاسداران ایران مشغول به كار بود. او یک کتاب در مورد تجربه خود را به عنوان یک عامل آمریکایی به نام "زمان خیانت" نوشت و امروز او یک هشدار جدی در مورد استادان سابق خود صادر می کند: آنها (سپاه پاسداران) به آنچه می گویند عمل می کنند و غرب بهتر است آنها را جدی بگیرد.

او می گوید: مردم ایران فعلا همدلی با اسرائیلی ها ندارند و محمود احمدی نژاد فردی ست که تسلیهات لازم را برای سپاه فراهم خواهد کرد و به سپاه اجازه خواهد داد معادلات خاورمیانه را برهم زند. سپاه دارای شبکه های پیچیده ی تامین مالی ست و اقتصاد ایران را برای گذر از تحریم ها تا زمان لازم کنترل خواهد کرد.

رضا خلیلی ادامه میدهد: فکر نکنید اگر غنی سازی و ساخت موشک را از ایران بگیرید و آنها را تحت فشار بگذارید مردم ایران به خیابان خواهند آمد و رژیم را سرنگون خواهند کرد. آنها در خانه هاشان مینشینند و دعا می کنند که اتفاقی بیفتد و آنها در شرایط بهتری قرار گیرند.

توجه داشته باشید که اگر ایران خود را در معرض خطر ببیند قطعا به چندین شهر و کشور در خاورمیانه حمله نظامی خواهد کرد پس راه حل نظامی را زمانی در نظر بگیرید که هیچ راه دیگری برای توافق موجود نیست. حماس و حزب الله به اسرائیل حمله خواهند کرد؛ لبنان و غزه و بسیاری از تاسیسات حساس اسرائیل و آمریکا در آتش خواهند سوخت و جنگ قطعا به عراق خواهد رسید و سربازان آمریکایی در عراق و خاورمیانه در خطری جدی قرار خواهند گرفت.

رضا خلیلی به سازمان سیا توصیه می کند: ایالات متحده باید از بازیهای اسرائیل گذر کند حتی اگر موجب خشم مقامات آمریکا شود چرا که  ایران خشمگین و مسلح ایرانی خطرناک است.

در انتها رضا خلیلی به سازمان سیا هشدار می دهد: اگر سپاه پاسداران امروز به قدرت برسد همدلی و پشتیبانی مردم ایران را خواهد داشت مگر آنکه افراد دلسوز سپاه به گونه ای حذف شوند و یا فعالیت هایی در سپاه اتفاق بیفتد و اسنادی مطرح شود که مردم از سپاه نیز ناامید شوند. مردم ایران حتی ممکن است روزی به اسرائیل نظری متفاوت و احساس همدلی و دوستی پیدا کنند اما نسبت به اعراب نه. ایرانیان با اعراب همدلی ندارند اما به راحتی می توان نظر ایرانیان را نسبت به اسرائیلی ها عوض کرد.

بعضی فکر می کنند اینکه تصور کنیم روزی مردم ایران از اسرائیل برای رهایی کمک بخواهند غیر قابل باور است؛ اما اگر آنها از تمام ارگانها و احزاب داخل ناامید شوند و دچار بحران مسکن و شغل شوند آنها قطعا به سمت اسرائیل خواهند رفت و نه اعراب یا آمریکا. تاریخ ایران و اسرائیل اینگونه نشان می دهد. پس اگر خواهان تصرف و از میان بردن شاهان ایران هستید سپاه باید از افراد وطن پرست خالی شود و در زمانی که مردم ایران دچار بحران شغل و مسکن شدند در حالیکه دزدی و فساد دولتی را شاهد هستند سپاه نیز پشت آنها را خالی کند و نظاره گر باشد.

در ادامه رضا خلیلی یک سابقه ی تاریخی را مثال میزند: در سال 1982 شيعيان جنوب لبنان هنگامي كه از مرز عبور كردند، شبه نظاميان فلسطيني را از منطقه خارج كردند. شیعیان لبنان تا زمانیکه از سوی اسرائیل در اشغال طولانی قرار گرفتند به آنها پشت نکرده بودند. اکثر شیعیان عراقی نیز در سال 2003 به عنوان آزادیخواهان آمریکایی ها را مورد تشویق قرار دادند؛ اما پس از آنکه آمریکایی ها به عنوان اشغالگران باقی ماندند در برابر ایالات متحده مقاومت کردند.

 

 

 

 

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *