ناوهای جنگی انگلیس فرانسه و آمریکا در یمن- فرانسه:ما ارزش مشترکی با آمریکا نداریم!

29 خرداد 97 – ان آی تی وی نیوز

به گفته سخنگوی انصارالله یمن هم اکنون ناوهای جنگی آمریکا و انگلیس و فرانسه در سواحل یمن برای حمله به یمن حضور دارند و جنگنده های عربستان نیز به کمک آنها می آیند و کمک های ارسالی برای مزدوران عربستان در ساحل غربی یمن از طریق کشتی های دشمن می آیند.

فرانسه و غرب در حالی حضور نظامیان خود در یمن را تکذیب می کنند که بیش از 100 نظامی از این کشورها در هفته ی اخیر به اسارت درآمده و برخی از کشته شدگان حملات یمن به متجاوزان را نظامیان فرانسوی، انگلیسی و آمریکایی تشکیل می دهند.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی اعلام کرد: در سال ۲۰۱۶ چهار هزار و ۲۷۲ مادر و ۲۳ هزار نوزاد به دلایلی که می شد از آن پیشگیری کرد، جان خود را در یمن از دست دادند.

این در حالیست که امروز سه شنبه بنیامین گریوو، سخنگوی دولت فرانسه در واکنش به نگهداری کودکان مهاجر در قفس توسط آمریکا اعلام کرد اروپا و آمریکا ارزش‌های یکسانی با هم ندارند!

سخنگوی دولت فرانسه در گفتگو با تلویزیون 2 فرانسه اعلام کرد: ما مدل تمدن یکسانی با آمریکا نداریم و واضح است که ارزش‌های مشترکی میان آمریکا و اروپا در این باره وجود ندارد.

سیاست مهاجرتی «تحمل صفر» رئیس جمهور آمریکا خشم و نارضایتی گسترده‌ای را در پی داشته است. والدینی که از سوی گاردهای مرزی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند در زندان فدرال آمریکا نگهداری می‌شوند این در حالی است که کودکان آنها به مراکز بازداشت جداگانه که عمدتا در مناطق دور افتاده هستند، فرستاده می‌شوند.

به دنبال انتشار فیلم‌هایی از نگهداری کودکان مهاجر در قفس‌های سیمی، نمایندگان دموکرات‌ آمریکا اقدامات دولت را وحشیانه خواندند و حتی برخی مفسران محافظه‌کار در خصوص چنین اقداماتی هشدار دادند. مقامات دولت آمریکا اعلام کردند اتخاذ رویکردی سختگیرانه برای ایجاد امنیت مرزی و جلوگیری از وقوع مهاجرت غیرقانونی ضروری است.

سخنگوی دولت فرانسه اعلام کرد تصاویر کودکان مهاجر واقعا شوکه‌آور است.

تصاویری هولناک از کشتار کودکان و زنان یمنی توسط آل سعود این سخنان در حالی بیان می شود که پیش از این، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرده بود: بیش از ۴۰۰ هزار کودک یمنی به خاطر سوء تغذیه شدید با خطر مرگ مواجه هستند.

در همین حال «دیوید بیسلی» مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی را مسئول فاجعه بزرگ و تشدید درگیری ها در یمن و نابسامانی اوضاع انسانی در این کشور عنوان کرده بود.

عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.

تصاویری هولناک از کشتار کودکان و زنان یمنی توسط آل سعود

تصاویری هولناک از کشتار کودکان و زنان یمنی توسط آل سعود

تصاویری هولناک از کشتار کودکان و زنان یمنی توسط آل سعود

تصاویری هولناک از کشتار کودکان و زنان یمنی توسط آل سعود

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *