سونیا نوری- بانوان و جام جهانی 2018 روسیه

30 خرداد 97 -سونیا نوری- ان آی تی وی نیوز

مسئول بانوان حزب مردم سالاری استان البرز: بانوان و جام جهانی 2018 روسیه!

روسیه قدرت بلوک شرق به عنوان نمادی از تساوی و برابری ها که فلسفه پشت آن را برخی از کشورهای علاقمند به عنوان روش و منش نظام سیاسی خود بهره گرفته اند! جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه یک همایش جهانی فوتبال که آورده تصاویر آن برای ملت ایران حضور مسالمت آمیز و بدون تحریک زنان، مردان و دختران و پسران در کنار هم برای تماشای مسابقات فوتبال است!.

تصاویر بانوان و واقعیت هایی که در متن آن نهفته است مسیر پیش روی بانوان ایران زمین است، زنانی که خواهان برقراری تساوی حقوق با مردان هستند... برای زنان ایرانی این سوال مطرح است که واقعیت دهکده جهانی، آنان را در چه نقطه ای قرار داده و برای حضور در مکان مناسب چه تدابیری باید بیندیشند و چه روش و منشی را برای رسیدن به نقاط آرمانی شان باید در پیش بگیرند؟! نباید واقعیات و بدیهیات زنان دهکده جهانی برای بانوان ایرانی تبدیل به آرزو شود. اگر به این نکته واقف شده ایم که آگاهی جوامع در حال توسعه و یا کم تر توسعه یافته افزایش پیدا کرده چرا باید زنان ایرانی در تصورات عقل قدیم اجتماعی و فرهنگی جایی برای بروز و ظهور پیدا نکنند؟!

باید پذیرفت که تصاویر، اطلاعات و داده های جهانی، خواست و مطالبات جدید اجتماعی و فرهنگی آفریده و این خواست با توجه به هم زمانی رویدادهای پدیده ها یک مطالبه بدیهی ست که متاسفانه موانعی در برابر این گونه خواست ها قرار دارد که این موانع تولید مقاومت کرده که در فرآیند زمان هزینه بر خواهد شد!

زنان ایرانی نباید در پشت دیوارهای مطالبات بدیهی سرخورده شوند؛ هیچ تاریخی سرخوردگی زنان را برنتافته است، بنابراین لازم است از تجربیات تاریخی درس بگیریم و برای گذشته تاریخی ایران احترام قائل شویم!.

 

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *