روسیه: آمریکا در صدد استقرار سلاح در فضاست

31 خرداد 97 – ان آی تی وی نیوز

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، طرح ایجاد نیروی نظامی-فضایی در آمریکا تایید دیگری بر نقشه واشنگتن برای استقرار تسلیحات نظامی در فضا و امکان استفاده از آنها در اقدامات نظامی است.

به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، “ماریا زاخارووا” سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ظهر امروز در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که در مسکو به طرح جدید ایجاد نیروهای نظامی-فضایی در آمریکا توجه شده است. زاخاروا گفت: «به عقیده ما این اقدام بار دیگر تأیید می‌کند که واشنگتن درصدد استقرار تسلیحات نظامی در فضا و امکان استفاده از آنها در اقدامات نظامی می باشد.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین تلاش آمریکا برای مداخله در فعالیت دستگاه‌های انتظامی، قضایی و دادگاه‌های روسیه را غیرقابل قبول دانست.

وزارت خارجه آمریکا چند روز قبل نسبت به افزایش تعداد زندانیان در روسیه ابراز نگرانی کرده و از دولت روسیه خواسته بود تا این افراد را سریعاً آزاد کند. زاخاروا افزود: «بسیار مضحک است که این ادعای مقامات واشنگتن با خروج آمریکا از شورای حقوقی بشر سازمان ملل همزمان شده است که نشان می دهد از یک سو آنها ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند و از سوی دیگر خود از این ارگان خارج می شود و این اقدام پوچ بودن ادعای آنان را ثابت می‌کند.»

این دیپلمات روس همچنین اعلام کرد: «در مسکو معتقدند که تخصیص دوباره بودجه آمریکا برای تامین مالی “کلاه سفیدها” در سوریه تنها باعث تحریکات جدید برای استفاده از سلاح شیمیایی در این کشور می شود تا بار دیگر دولت سوریه مقصر جلوه داده شود.»

به گفته وی، این اقدام تنها پرداخت بهای فعالیت‌های سفارش شده این گروه است و علامتی برای آنها خواهد بود که خود را برای اقدامات تحریک آمیز تازه آماده کنند.

 

منبع: تسنیم

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *