نیروهای سوری منطقه “اللجاة” را از حومه شرقی درعا جدا کردند

31 خرداد 97 – ان آی تی وی نیوز

خطوط امدادرسانی به گروه تروریستی النصره در منطقه “اللجاة” در شمال شرق درعا واقع در جنوب سوریه در تیررس یگان‌های ارتش سوریه قرار گرفت.

منابع میدانی به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که یگان‌های ارتش سوریه امروز پنجشنبه موفق شدند شهرک “بصر الحریر” در شرق استان درعا را بعد از قطع خطوط امدادرسانی از منطقه اللجاة به عناصر مسلح وابسته به النصره، محاصره کنند و بدین ترتیب ارتش سوریه راه ارتباطی منطقه اللجاة به حومه درعا را قطع کرد.

ارتش سوریه طی ساعات گذشته پایگاه‌های عناصر مسلح در “الملیحه الشرقیة”، “بصر الحریر”، “کفرناسج””صما”، و “ناحتة” را هدف حملات خود قرار داد. نیروهای سوری طی دور روز گذشته،  مقرها و مراکز تجمع تروریست‌های وابسته به النصره در شهرک‌های بصر الحریر، ملیحة العطش، ناحته و الحراک در حومه شرقی درعا را هدف حملات توپخانه‌ای و موشکی خود قرار دادند که طی آن ده‌ها تن از تروریست‌ها کشته و یا زخمی شدند.این شهرک‌ها طی سال‌های گذشته پایگاهی برای پرتاب هزاران خمپاره موشکی به درعا و سویداء بود و گروه‌های تروریستی در این مناطق جنایات مختلفی را مرتکب شدند.

جنگنده‌های سوری پریروز مقرهای گروه‌های تروریستی در “المسیکه” و “عاسم” واقع در منطقه اللجاة در حومه شمال شرقی درعا را بمباران کردند. المسیکه و عاسم دو پایگاه مهم گروه‌های تروریستی وابسته به النصره در جنوب سوریه به شمار می‌رود.

ارتش سوریه همچنین خودروهای سنگین مجهز به دوشکای گروه‌های تروریستی در شهرک “ابطع” در شمال درعا را هدف قرار داد. مقرهای گروه‌های تروریستی در “تل الحاره” واقع در حومه شمال غربی درعا نیز هدف حملات توپخانه‌ای ارتش سوریه قرار گرفت که طی آن ده‌ها تن از عناصر مسلح کشته و یا زخمی شدند.

منطقه اللجاة که منطقه‌ای صخره‌ای و صعب‌العبور است، برجسته‌ترین پایگاه‌ گروه‌های تروریستی بین دو حومه درعا و السویداء به شمار می‌رود و تروریست‌ها از غارها و دره‌های موجود در این منطقه به عنوان دژهایی طبیعی برای خود استفاده می‌کنند. همچنین در این منطقه اتاق‌های عملیات مرتبط با اسرائیل و اتاق عملیات “الموک” در اردن قرار دارد. اللجاة از طریق یک منطقه صحرایی به خاک اردن متصل می‌شود.

لجاة در جنوب دمشق واقع است و 75 کیلومتر از درعا فاصله دارد. مساحت این منطقه 1000 کیلومتر مربع است که گروه تروریستی النصره حدود 300 کیلومتر از آن را تحت اشغال خود دارد.

منطقه اللجاة طی 7 سال گذشته پایگاهی برای پرتاب هزاران خمپاره به مناطق مختلف استان درعا بود که طی آن صدها غیرنظامی و نظامی کشته و یا زخمی شدند.

تحلیلگران سیاسی معتقدند که ارتش عربی سوریه با هدف فراهم کردن مقدمات آغاز عملیات نظامی، طی روزهای گذشته برای جدا کردن منطقه اللجاة از حومه شرقی استان درعا تلاش کرد.

این تحلیلگران تاکید کردند که کنترل بر اللجاة یعنی اشراف بر راه‌های ارتباطی بین پایگاه التنف و بین استان‌های جنوب سوریه و حومه دمشق.

 

منبع: تسنیم

 

0

اخبار مرتبط

 • لوفیگارو: بزرگترین شکست عربستان در یمن رقم می‌خورد
 • آفریقای جنوبی میزبان نشست همبستگی در برابر زورگویی‌های آمریکا
 • جزئیات نشست ۶ ساعته رهبران حماس و جهاد اسلامی/ اصرار ابومازن بر حرکت در مسیر ویرانگر و پرهزینه
 • روسیه : آمریکا در سرقت فناوری سابقه ای طولانی دارد
 • سخنان جکی چان دربارۀ حوادث هنگ کنگ و حمایت آمریکا از خشونت به اسم دموکراسی
 • هاآرتص: اسرائیل از انفعال آمریکا در مقابل ایران نگران است
 • ماکرون به نیروهای امنیتی فرانسه: در انتقاد از ایران احتیاط کنید
 • شرکت‌های امنیت دریایی محافظان انگلیسی را از خلیج فارس حذف کردند
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *