روسیه: طالبان از طریق حمایت نظامی آمریکا از دولت افغانستان تجهیز می‌شوند

2 تیر 97 – ان آی تی وی نیوز

«ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: آمریکا تلاش می‌کند تا با مقصر جلوه دادن روسیه اذهان عمومی را از اشتباهات خود در افغانستان منحرف کند.

به نقل از دانشجو وی با اشاره به اظهارات اخیر ژنرال «اسکات میلر» تصریح کرد: اظهارات مقامات آمریکایی تکراری و حقیقت ندارند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا توجه جهانیان را از خود دور کنند.

زاخاروا افزود: بار‌ها تاکید کردیم که حمایت نظامی آمریکا از دولت افغانستان یکی از منابعی است که طالبان از طریق آن تجهیز می‌شوند، زیرا کمک‌های نظامی آمریکا به کابل حساب شده نیست.

این در حالی است که ژنرال میلر فرمانده جدید نیرو‌های آمریکایی و ناتو برای افغانستان در نشست کسب رای اعتماد از نمایندگان آمریکایی بار دیگر روسیه را به حمایت از طالبان متهم کرد.

وی تاکید کرده بود که اگر روسیه، پاکستان و برخی از کشور‌های منطقه در روند صلح افغانستان مداخله نکنند طالبان و دولت افغانستان می‌توانند به توافق دست یابند.

زاخاروا بار دیگر خواستار ارائه توضیح آمریکا درباره پرواز بالگرد‌های ناشناس در حمایت از گروه تروریستی در افغانستان شد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار داشت: در حریم امن هوایی افغانستان که در اختیار آمریکا و نیرو‌های ناتو قرار دارد چگونه بالگرد‌هایی در حمایت از داعش به پرواز در می‌آیند.

این در حالی است که در یک سال گذشته گزارش‌های متعددی از پرواز بالگرد‌های ناشناس در حمایت از داعش در افغانستان منتشر شده که تا کنون دولت افغانستان و فرماندهی نیرو‌های خارجی قادر به پاسخ دهی درباره آن نبوده اند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *