تا زمانیکه مردم به رسانه های جنگ طلب گوش دهند آمریکا از کلاه سفیدها استفاده خواهد کرد

5 تیر 97 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

اقدامات اخیر ترامپ و متحدان وی، خصوصا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و تضعیف تروریست ها در سوریه قطعا حاوی پیامدهای جدیدی در خاورمیانه خواهد بود که تحولات در ایران نیز از پیش زمینه های آن است. ایران نیاز به پایگاه مردمی دارد تا بتواند از این تحولات سلامت خارج شود.

مارک تالیو تحلیلگر سیاسی کانادایی و محقق در تحقیقات جهانی در مصاحبه با روزنامه اینترنتی تایمز سوریه گفت: سیاست گذاران آمریکا تا زمانیکه مردم دنیا دروغ های رسانه های اصلی تحت نفوذ آنها را باور می کنند و از آنها به عنوان منبع خبر استفاده می نمایند نه تنها از کلاه سفیدها بلکه دروغ استفاده از سلاح شیمیایی توسط سوریه را ادامه خواهند داد.

این تحلیلگر اظهار داشت که سیاستمداران ایالات متحده از القاعده در سوریه پشتیبانی می کنند و کلاه سفیدها خادمان القاعده هستند، بنابراین منطقی است که ایالات متحده که به دنبال کنترل جهانی است، همچنان از آنها حمایت می کند.

مارک تالیو به این نکته اشاره کرد که آرمان های آمریکا در خاک سوریه تا کنون عقیم مانده است.

وی در این باره گفت: همانطور که سوریه و متحدان آن همچنان بر این جنگ پیروز می شوند، جهان به لحاظ جغرافیایی، به جهت چند قطبی حرکت می کند. بله... من بر این باورم که سوریه در جنگی که در این کشور در جریان است پیروز شود و حاکمیت و تمامیت ارضی خود را همچانکه در قوانین بین الملل است به دست آورد، همچنین افزود که سوریه و متحدان آن تقریبا به طور کامل تیپ های بین المللی تروریست ها را در سرزمین سوریه از میان برده اند.

تروریست های باقی مانده در سوریه - ISIS، القاعده، FSA و غیره - همه در مناطق اشغال شده سوریه توسط ایالات متحده هستند و ایالات متحده از آنها محافظت می کند. اما سوریه و متحدان آن تروریست ها را شکست می دهند، بنابراین ما می توانیم هر زمانی شاهد وقوع یک شاهکار جعلی دیگر علیه بشار اسد  متحدانش باشیم که به عنوان یک بهانه برای افزایش حمایت های غربی از پروکسی های تروریستی آنها مورد استفاده قرار گیرد.

مارک تالیو معتقد است هیچ تغییری در سیاست کشورهای غربی نسبت به سوریه وجود نداشته نخواهد داشت، و تأکید می کند که اسرائیل و غرب از زمان آغاز جنگ در سوریه مستقیما در آن مداخله می کنند و جنایات جنگی را به عنوان سیاست به مردم سوریه تحمیل می کنند.

در حال حاضر سیاستمداران غربی در حال اجرای یک هولوکاست در خاورمیانه و ورای مرزهای خاورمیانه هستند. این نخبگان،این سیاستمداران عاری از حس مسئولیت، این طبقه بین المللی الیگارشی، بهره مندان کوتاه مدت این سیاست هایی هستند که به زیان مردم کشورهایشان و مردم جهان است. ما باید این ردای دروغینی که در حال نابودی ما و جهان است را شکست دهیم.

وی علاوه بر این، در مورد حملات MSM علیه نمایندگان اروپایی و خبرنگاران، خصوصا خبرنگاران حاضر در سوریه که به واقعیت رویدادها اشاره می کنند یا درباره آن می نویسند، می گوید:

"MSM یک دستگاه نادان از این ماشین جنگ بی فکر است بدین ترتیب روزنامه نگاران جعلی MSM ، روزنامه نگارانی که حقیقت را می نویسند و با تبلیغات جنایتکارانه آنها مخالف هستند را یک تهدید می دانند."

این تحلیلگر سیاسی کانادایی که در آوریل سال 2018  در همان زمان که ایالات متحده، فرانسه و انگلیس با موشک های کروز خود پس از پرچم دروغین گوتا سوریه را بمباران کردند در سوریه حضور داشته اس؛ وی یک سال پیش یک کتاب تحت عنوان "صدای سوریه" را منتشر کرد. او در سال 2016 زمانی که از سوریه باز میگردد روایت های رسمی رسانه های آمریکا و آنچه اینترنت و تلویزیون به مردم نشان داده می شود را در تناقض با آنچه او دیده است می بیند.

"صدای سوریه یک کتاب بسیار کوتاه است، اما پر از اسناد و مدارک منبع اصلی و شواهدی که تبلیغات بی وقفه جنگ غربی را رد می کند. همچنین توضیح می دهد که ما به عنوان غربی ها می توانیم برای تقویت حقیقت برای صلح و عدالت تلاش کنیم. "

او ادامه می دهد:

امیدوارم دوباره به سوریه بروم. همه ی بشریت به نوعی با تمدن باستانی سوریه مرتبط هستند و ریشه های غنی سوریه از لحاظ روحی و روانی متعالی هستند. من سوریه را به عنوان یک بنیان تمدن میبینم که با تروریسم بین المللی به نفع بشریت مقابله میکند و برنده خواهد شد. "

تالیانو دستاوردهای سوریه و متحدانش علیه تروریسم را "فوق العاده" و "شاهکاری قابل توجه" توصیف کرد، با توجه به این واقعیت که تمام ناتو و متحدان آن از تروریست ها حمایت می کنند.

 

مصاحبه کننده: Basma Qaddour 

This article was originally published on The Syria Times.

Mark Taliano is a Research Associate of the Centre for Research on Globalization (CRG) and the author of Voices from Syria, Global Research Publishers, 2017.

 

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *