تیراندازی‌های ۲۴ ساعت گذشته در آمریکا، ۶۶ کشته و زخمی بر جا گذاشت

7 تیر 97 – ان آی تی وی نیوز

به نقل از مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا، ۶۱ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آن‌ها دست کم ۱۲ نفر کشته و ۵۴ نفر زخمی شده‌اند.

در یکی از تیراندازی‌های گزارش شده در شهر “اوکلند” در ایالت کالیفرنیا یک نفر کشته شد و سه نفر دیگر زخمی شدند. تیراندازی خارج از یک فروشگاه در اوکلند رخ داده است. علت حادثه هنوز مشخص نیست. در تیراندازی دیگری در شهر “رُزوِل” در ایالت نیومکزیکو یک نوجوان هفده ساله و یک جوان هجده ساله زخمی شدند. پلیس یک نفر را در رابطه با این حادثه بازداشت کرده است. در یک مورد درگیری بین سرنشینان دو خودرو در شهر “هارتفورد” در ایالت کنتیکت نیز چهار نفر زخمی شدند. دو نفر نیز در تیراندازی در شهر تامسون در ایالت جورجیا زخمی شدند. تحقیقات پلیس درباره این تیراندازی به مسدود شدن خیابان گوردون در شهر تامسون منتهی شد.

تیراندازی غیرعمدی در پارکینگی در شهر کلمبوس در ایالت اوهایو نیز دو زخمی برجای گذاشت. یک نوجوان هفده ساله و یک جوان هجده ساله نیز در حادثه‌ای در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا زخمی شدند. پلیس در حال بررسی محل وقوع تیراندازی است. تیراندازی نزدیک مدرسه ابتدایی در شهر “مورفریزبورو” در ایالت تنسی نیز به زخمی شدن دو نفر منتهی شد. همچنین، درگیری بین گروه‌های تبهکار در شهر بوستون در ایالت ماساچوست به زخمی شدن سه نفر منجر شد. ۱۰ مورد از تیراندازی‌ها در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت سه شنبه تا چهارشنبه و تلفات آن‌ها را در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا اعلام کرد. بر این اساس ۱۰۴ مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، ۳۱ نفر کشته و ۴۷ نفر زخمی شده اند. ۳۹ مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

همچنین، در چهل و هشت ساعت گذشته، ۱۶۵ مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آن‌ها ۴۳ نفر کشته و ۱۰۱ نفر زخمی شده اند. با توجه به اینکه گزارش‌های تیراندازی‌ها در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع آن‌ها کامل می‌شود، آمار تیراندازی‌های بیست و چهار ساعت چهارشنبه تا پنجشنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز جمعه نهایی می‌شود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *