امید فراغت- آقای کی روش در شکست ها دنبال پیروزی هستید!

7 تیر 97 – امید فراغت – ان آی تی وی نیوز

آقای کی روش؛
هفت سال فقط مهره سیاه شطرنج بوده اید!
در شکست ها دنبال پیروزی هستید!

آقای کی روش؛
علم روان شناسی می گوید؛ هر آن چه که روی شما بار ایجاد کند، همان هستید! و ضرب المثل ایرانی” ادب مرد به ز دولت اوست” را در ذهن تان مرور کنید!
آقای کی روش؛
بابت تلاش های تان برای تیم ملی فوتبال کشورم تشکر می کنم.

شما در زمینه ساختار و چیدمان دفاعی هر تیمی می توانید تز و آنتی تز بدهید، دکترین دفاعی شما قابل ارزش است و این ویژگی قابل تحسین و البته قابل مطالعه می باشد! بنابراین بعد هفت سال در زمینه ساختار دفاعی تیم ملی فوتبال ایران نمره قبولی می گیرید.
آقای کی روش؛
برای این که از نقطه A به نقطهB رسید باید طرح و برنامه داشت باید بر اساس نقشه حرکت کرد با اندیشه دفاعی نمی توان افکار غالب داشت! هفت سال است که به دلیل ساختار ذهنی دفاعی تان تیم ملی فوتبال تبدیل به واکنش شده و همواره به دنبال سنگر ساختن برای در امان ماندن از تهاجم حریف بوده است! هفت سال است که مهره سیاه شطرنج بوده و هفت سال است که فقط و فقط به دنبال خنثی سازی طرح و نقشه حریفان بوده است!

آقای کی روش؛
اگر راقم سطور یک فرمانده نظامی باشد و قرار بود از یک منطقه جغرافیایی حفاظت شود قاعدتا فرماندهی دفاع از آن منطقه را به شما می دادم! اما اگر قرار بر فتح و تصاحب یک منطقه جغرافیایی باشد شما اصلا فرمانده خوبی برای فتح و تصاحب نیستید! چرا که ادبیات ضمیر ناخودآگاه تان با دفاع، کنش و مقاومت شکل گرفته و همواره تلاش دارید که به حفظ وضع موجودتان بپردازید و شکست با صد کشته برای شما بهتر است با شکست با صد و یک کشته! و این نوع اندیشه ها در شکست ها به دنبال پیروزی ها هستند!

بپذیرید که تیم ملی زیبا و جذاب فوتبال بازی نمی کند! به سبک و روش بازی کره جنوبی، ژاپن،استرالیا و عربستان توجه کنید! مرحوم ناصر حجازی اعتقاد داشت که فوتبال یک بغل پای ساده است پس چرا بازیکنان تیم ملی نمی توانند به راحتی توپ را در زمین به گردش درآورند؟!

آقای کی روش؛
با توجه به سبک و روش دفاعی ساختار ذهنی تان درباره فوتبال، آیا امیدوار به قهرمانی در جام ملت های آسیا هستید؟!
راقم سطور بر این نظر است که اگر هم تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاری تا شروع جام ملت ها برای تیم ملی فراهم شود با این ساختار ذهنی تان توانایی فتح جام ملت های آسیا بسیار سخت و شاید امکان پذیر نباشد!.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *