جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا شد/بوریس جانسون: در حال پیشروی به سوی مستعمره شدن هستیم

19 تیر 97 - ان آی تی وی نیوز

بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا روز دوشنبه استعفا داد. جرمی هانت از حزب محافظه کار از سوی ترزا می، نخست وزیر بریتانیا به جای آقای جانسون، منصوب شده است.

کناره گیری آقای جانسون از پست وزارت در دولت محافظه کار ترزا می، تنها یک روز پس از استعفای دیوید دیویس، وزیر برکسیت روی داد.

یورو نیوز نوشت: دفتر نخست وزیر بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد استعفای آقای جانسون پذیرفته شده است و جانشین وی به سرعت معرفی خواهد شد.

دونالد توسک رئیس شورای اروپا درباره استعفای بوریس جانسون، که یکی از طرفداران پروپاقرص برکسیت بود و در زمان همه پرسی سال 2016 کمپین تبلیغاتی راه انداخته بود، در صفحه توییترش نوشت: «سیاستمداران می آیند و می روند اما مشکلاتی که برای مردم بوجود اورده اند همواره باقی می ماند. تنها می خواهم افسوس فراوان خود را اعلام کنم چرا که نهایتا برکسیت به اسم این دو نفر، بوریس جانسون و دیوید دیویس پایان نیافت.»

بوریس جانسون، وزیر خارجه مستعفی انگلیس در بیانیه استعفای خود اعلام کرده است نمی‌توانست کاملا از طرح‌های نخست وزیر درباره برکسیت (خروج از اتحادیه اروپا) حمایت کند و نتیجه گرفت که باید استعفا دهد.

او افزود ما در حال پیشروی به سمت وضعیت مستعمره شدن هستیم.

بوریس جانسون در ادامه بیانیه استعفای خود آورده است: ­«رویای برکسیت در حال نابودی است و ما در حال پیشروی به سمت یک برکسیت نیمه کاره هستیم.»

جانسون، وزیر خارجه و دیوید دیویس، وزیر برکسیت انگلیس روز دوشنبه به دلیل اختلاف با ترزا می بر سر نحوه خروج کشورشان از اتحادیه اروپا استعفا دادند.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *