مجاهدین و گشایش دفتر موساد در آلبانی

20 تیر 97 - ان آی تی وی نیوز

این موضوع که مجاهدین خلق هر جا پا گذارند باعث تشنج و بحران در آن نقطه می‌شوند امری بدیهی و آشکار است.
چه عراق زمان صدام و چه عراق پسا صدام هر دو از حضور مجاهدین در این کشور در رنج بود. حضوری که در سال‌های اخیر تبدیل به چالشی برای نهادهای نظامی و امنیتی عراق نیز شده بود.

اکنون مجاهدین این تنش زایی خود را به آلبانی منتقل کرده اند. کشور فقیری که تا پیش از حضور مجاهدین در آنجا، کمتر مورد توجه بوده است اکنون به نظر می‌رسد در حال ورود به عرصه برخی مشکلات است که به واسطه حضور آن‌ها در حال ایجاد شدن است.
ورود مستقیم اسرائیل به آلبانی و افتتاح رسمی دفتر موساد در این کشور از جمله همین آثار حضور مجاهدین در آلبانی تلقی می‌شود.

رسانه‌های آلبانی چندی قبل جزئیاتی از خبر سفر وزیر دفاع آلبانی به اسرائیل منتشر کرده بودند. دیداری که چندان به آن پرداخته نشد اما از همه جنبه ها حائز اهمیت بود.
سایت خبری TE SHESHI آلبانی در مطلبی نوشته است: اسرائیلی ها پیش از سفر مذکور در گفتگو با مقامات آلبانی مدعی شده بودند که شواهدی درباره فعالیت اطلاعاتی ایران علیه گروه تروریستی مجاهدین خلق در آلبانی در اختیار دارد که آن را در اختیار دولت آلبانی قرار خواهد داد.

خانم کاشکا وزیر دفاع آلبانی به فلسطین اشغالی سفر کرد و نتیجه آن تقدیم تسلیحات تولید شده این رژیم به تیرانا و کسب موافقت آن با افتتاح دفتر موساد در پایتخت آلبانی بوده است.
برخی رسانه‌های آلبانی مانندinfoshqip که به این سفر اشاره داشته اند معتقدند حضور مستقیم و بی واسطه موساد درآلبانی، به معنای انتقال جنگ میان ایران و اسرائیل به خاک آلبانی و تبدیل شدن این کشور به میدان نزاع میان این دو است. سوخت و هیزم این جنگ در حال تهیه شدن است و آلبانی در آینده ای نزدیک شاهد آثار آن خواهد بود.

حمایت اسرائیل از گروه مجاهدین در آلبانی و اکنون ارتباط مستقیم با آن، بیش از آنکه به ضرر ایران باشد که تجربه طولانی مدت چگونگی تعامل با پرونده مجاهدین را دارد، آلبانی را دچار تنش و مشکلات سیاسی و امنیتی خواهد کرد.

سیدرضا قزوینی - سایت نجات یافتگان


اخبار مرتبط

 • نامه سرگشاده 50 تن از جداشدگان مجاهدین به کمیساریا عالی آلبانی و اما کمیساریا در خدمت مجاهدین!
 • حساب سازي براي حراج پرسودترين پالايشگاه
 • خبرنگاران تنها به دلیل انجام رسالت خود، مورد تحقیر و توهین قرار می‌گیرند
 • سعید سلطانپور: بنیاد کورش به سواستفاده از نام “جامعه ایرانی” جهت کسب منفعت پایان دهد!
 • حکم شلاق و زندان برای کارگران معترض هپکو!
 • دریافت ایمیل تهدید از تلویزیون “ایران اینترنشنال” توسط علی علیزاده
 • سایت دیلی کالر توسط فرقه مجاهدین کرایه می شود!
 • تاملي درباره جوابيه‌هاي عجيب وزارت نفت -باتلاق سازي وزارت نفت براي کشور
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *