آنگلو-صهیونیست ها و جنگ با ایران- ترامپ “رئیس جمهور یک بار مصرف” نئوکانها؟

12 مرداد 97 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

آیا ترامپ یک " رئیس جمهور یک بار مصرف" برای نئوکانهاست؟

نئوکانها از ترامپ متنفر هستند اما در عین حال مالک او نیز هستند. مثال این نوع "مالکیت" تصمیم ایالات متحده برای انتقال سفارت خود به اورشلیم است که در جای خود یک اقدام فوق العاده احمقانه اما مورد درخواست لابی اسرائیل بود.

همین امر اکنون در مورد اقدامات جامع ترامپ علیه ایران در غالب تهدیدات فعلی مشاهده می شود که همراه فریب و شستشوی  افکار عمومی جهانیان است.

به نظر می رسد که نئوکانها یک استراتژی پایه دارند که مبنای آن چنین است: ما از ترامپ و هر آنچه او ارائه میدهد متنفریم اما او را کنترل می کنیم!

بیایید از او استفاده کنیم و تمام امور دیوانه واری که هیچ رئیس جمهور عاقلی آنرا به درستی انجام نخواهد داد توسط ترامپ دیوانه انجام دهیم! و پس از این اقدامات دیوانه وار بارانی از رادیواکتیو بسازیم و بر سر ترامپ بریزیم و او را سرزنش کنیم!

به این ترتیب ما چیزهایی را که می خواهیم به دست می آوریم و در این فرایند ترامپ را تخریب خواهیم کرد و در زمان مناسب یکی دیگر از "بچه هایمان" را جایگزین خواهیم کرد.

اما هدف واقعی ما از حمله به ایران بازگشت ایران به دوران قبل است.  دوران قبل از انقلاب. و حتی پیشتر از آن. و مجازات مردم ایران برای حمایت از رژیمی اشتباه (در شرکت در انتخابات) و مبارزه علیه خواسته های امپراطوری آنگلو-صهیونیست ها.

نئوکانها می توانند از ترامپ بعنوان "رئیس جمهور یک بار مصرف" استفاده کنند که می تواند در رخ دادن فاجعه اقتصادی و سیاسی و هرج مرج ناشی از اقدامات مورد نظر لابی اسرائیل مورد هجوم و سرزنش قرار گیرد : دفن کردن زباله ها در ایران.

برای نئوکانها این یک موقعیت برد-برد است: اگر همه چیز مطابق آنچه آنان می خواهند پیش رود آنها می توانند ترامپ همچنان ترامپ را مانند یک عروسک داشته باشند و کنترل کنند، و اگر همه چیز خوب پیش نرود با ایرانی روبرو هستند که در حال نابودی ست و از آن یک خرابه باقی مانده است و چه کسی مقصر است جز دیوانه ای به نام ترامپ که یک جنگ احمقانه را شروع کرده است و کلینتون خواهد آمد و اوضاع را با ایران را به دست خواهد گرفت و ناجی ایران از این شرایط خواهد شد- یکی دیگر از بچه های نئوکانها- که به قدرت خواهد رسید.

البته بزرگترین بازنده این سناریو مردم ایران خواهند بود.

البته ارتش آمریکا نیز دوران خوبی را نخواهد داشت. چرا که هیچ استراتژی واقع بینانه و درستی برای خروج از این جنگ قابل تصور نیست و ممکن است آمریکا نتواند بدون تحمل ضررهای فراوان از این جنگ خارج شود. خصوصا که این جنگ جنگی بلند مدت خواهد بود و این در حالیست که ارتش آمریکا توانایی مقابله با معضلات بلند مدت را خصوصا همراه درگیری با عراق و افغانستان ندارد.

علاوه بر آن زمانی که آمریکا هر آنچه را که در توانش بود نابود کرد آن زمان ابتکار عمل عملا به دست ایرانیان خواهد افتاد و آنها زمان را نیز در کنار خود خواهند داشت. اسرائیل در سال 2006 بیش از 33 روز نتوانست مقابل حزب الله دوام آورد و پیش از آنکه بتواند پیروزی خود را اعلام کند جنگ را ترک کرد و امروز حزب الله عملا بزرگترین تهدید برای اسرائیل است.

حال سوالی که آمریکایی ها باید از خود بپرسند این است؟ ایالات متحده در جنگ با ایران چقدر زمان لازم دارد تا بتواند خود را پیروز میدان اعلام کند و جنگ را ترک کند؟

و اگر جنگ گسترش یابد و به عربستان سعودی، سوریه، عراق و یمن کشیده شود آیا اصلا آمریکا گزینه ای به نام "ترک" جنگ را خواهد داشت؟

در مورد اسرائیل چطور؟ چه ایده ای خواهند داشت زمانیکه ایرانیان بهانه حمله به آنها را به دست آورند؟ و هزاران موشک به سوی اسرائیل پرتاب کنند؟ (نه تنها موشک های ایران بلکه موشک های حزب الله لبنان که منتظر چنین بهانه ای برای جنگ با اسرائیل هستند و چیزی از اسرائیل باقی نخواهند گذاشت؟ ) .

زمانیکه رئیس سابق موساد گفت " حمله به ایران احمقانه ترین چیزیست که تا به حال شنیده است" حقیقت را می گفت.

متاسفانه تاریخ نشان داده است نئوکانها ذهن باز و روشنی ندارند و کارهای احمقانه اغلب کارهایی که تا به حال انجام داده اند را دربرمیگیرد.

همه ما می توانیم امیدوار باشیم که کسی در ایالات متحده راهی برای متوقف کردن آنها و جلوگیری از یک جنگ غیر اخلاقی، خونین، بی فایده و بالقوه بسیار خطرناک پیدا کند.

 

منبع: The Unz Review: An Alternative Media Selection

 

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *