تحریم ایران قیمت نفت را تا بشکه‌ای 95 دلار می‌رساند

17 شهریور 97 - ان آی تی وی نیوز

پایگاه خبری وال استریت ایتالیا با اشاره به خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها نوشت: تحریم ایران می‌تواند قیمت نفت را در بازارهای جهانی به ۹۵ دلار برای هر بشکه برساند.

پایگاه خبری وال‌استریت ایتالیا، تحریم ایران سبب افزایش تا ۳۰ درصدی قیمت نفت در ماه‌های آینده خواهد شد. کاهش قابل توجه صادرات نفت ایران سبب افزایش قیمت دو شاخص برنت دریای شمال و وست تگزاس اینترمدیت و رسیدن آنها به ترتیب به ۸۵ تا ۹۵ دلار برای هر بشکه می‌شود.

در این گزارش آمده است که پس از خروج دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از توافق هسته‌ای و اعلام بازگشت تحریم‌ها علیه ایران، قیمت نفت در بازارهای جهانی سیر افزایشی داشته است و با اجرایی شدن تحریم‌های نفتی واشنگتن علیه تهران از ماه نوامبر آینده، پیش‌بینی می‌شود که این روند شتاب بیشتری به خود بگیرد.

روزنامه «ایل سوله» نیز روز چهارشنبه (۱۴ شهریورماه) در گزارشی نوشت: توفان گوردون در خلیج مکزیک که قلب صنعت نفت آمریکاست و تردیدها دباره صادرات نفت ایران پس از اعمال تحریم‌های آمریکا، تاکنون کمتر از آنچه انتظار می‌رفت سبب افزایش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی شده است.

صادرات نفت ایران به فاصله دو ماه از اعلام تصمیم دونالد ترامپ در ارتباط با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، کاهش یافته است و نگرانی‌های جدی درباره احتمال کاهش صادرات لیبی در پی نا آرامی‌های اخیر در آن کشور نیز وجود دارد.

در عین حال احتمال وضع تحریم‌های جدید از سوی واشنگتن در قبال پکن و پاسخ چین به مجازات‌های آمریکا را می‌توان از عوامل بازدارنده افزایش قیمت نفت تلقی کرد، زیرا جنگ‌های تجاری به کاهش مصرف نفت منجر می‌شود.

منبع : ایسنا

0

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *