کرملین،کلینتون، اوباما و روسیه گیت-آیا روسیه-گیت توسط سازمان های جاسوسی آمریکا تولید شد؟

21 شهریور 97 – سارا زهیری – ان آی تی وی نیوز

برخی از سازمان های دولتی آمریکا چند سالی است که در حال نقض حقوق شهروندی این کشور هستند. در میان این سازمان ها بر یک چیز توافق نظر وجود دارد: اف بی آی بیشترین ارتکاب جرم علیه آزادی و حقوق مدنی را مرتکب شده است که مهمترین آن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

در گذشته وزارت دادگستری و اف بی آی ، اعضا کنگره خصوصا محافظه کاران را حمایت می کردند و اعضا کنگره روی حمایت این دو نهاد حساب می کردند.

در گذشته صداهای رهبران لیبرال، مربیان، روشنفکران و چهره های عمومی و محبوب مردم از منتقدان این دو نهاد و از گروه های چپ بودند. اما امروز سمت و راست و چپ عوض شده است و قوی ترین حامیان اف بی آی و وزارت دادگستری را همین گروه ها تشکیل می دهند.

یادداشتی که اخیرا توسط  Devin Nunes ، یکی از اعضا کنگره منتشر شد نشان می دهد که اف بی آی با جاسوسی از کارمندان کمپین ترامپ سعی در خرابکاری و جلوگیری از انتخاب ترامپ داشته است.

تحقیقات نشان داد رقیب ترامپ، هیلاری کلیتنون اشخاصی را در اف بی آی استخدام کرده و بر فرآیند انتخابات تاثیر گذاشته است. لازم به ذکر است قوانین حاکم بر شنود تلفن های شهروندان با امضاء باراک اوباما تصویب شد.

تا آن زمان تعداد اندکی مطلع بودند که شاخه ای در سازمان اف بی آی فعال است که بیشترین فعالیت ضد آمریکایی را دارد. این شاخه کوچک در ارتباط مستقیم با سازمان سیا است و همانند سازمان سیا به شدت سیاسی عمل می کند؛ شاخه ای بسیار سنتی با حفظ سنت های آلمان شرقی!

پروفسور استفان کوهن پیشنهاد داد نام این شاخه را باید Intelgate نامید و نه روسیه-گیت؛ چرا که روسیه نقش مهمی را در پروتکل های اطلاعاتی بازی می کند. بازیکن کلیدی اف بی آی و سازمان سیا Brennan بود: در مقاله ای که در مجله کمیته مجلس توسط یکی از اعضاء منتشر شد و گزارش های دیگری که طی تحقیقات منتشر شده است نشان میدهد “ممکن است توافقی میان کرملین و کاخ سفید” انجام شده باشد.

پروفسور کوهن که سالها بر روی آرشیو طبقه شده دوران شوروی سابق تحقیق کرده است متوجه می شود مشکلاتی در خلاصه کردن اسناد محرمانه وجود دارد، به ویژه زمانی که توسط سازمان های اطلاعاتی تهیه شده اند! او متوجه شد که آنها تنها زمانی مفهوم می یابند و قابل آنالیز و درک می شوند که در متن زمانی سیاسی گسترده تری قابلیت ارزیابی را داشته باشند و تنها با استفاده از منابع دیگر و با استفاده از جملات آن ها می تواند کاملا درک شود و یا با سایر اسناد طبقه بندی شده ای که ممکن است دیگر موجود نباشند!

تحقیقات نشان میدهد عملیات علیه کاندیداهای ریاست جمهوری که امروز با ریاست جمهوری ترامپ زیر ذره بین قرار گرفته است سالهاست که توسط اف بی آی و سازمان سیا در جریان است. این یادداشت بر روی روش های مشکوک که توسط اداره اف بی آی اوباما و وزارت دادگستری مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند به آنها مجوز نظارت بر اشخاصی خاص را دهد تمرکز می کند.

کریستوفر استیل Christopher Steele، افسر سابق اطلاعاتی بریتانیا که تخصص حرفه ای او روسیه بود بر روی این روشها تحقیق کرده است.

استیل پرونده ای تشکیل داد که نشان میداد انتخابات دونالد ترامپ توسط کرملین از سالها قبل تر به خطر افتاده است و در آن از تشکیلاتی به نام “روسیه-گیت” نام برد؛ و درست در همان ماه جیمز کومی James Comey، مدیر اف بی آی از آن پرده برداشت که به تحقیقات امروز مولر منجر شد.

به هر روی منبع اصلی مدافعان روسیه-گیت همین منابع ذکر شده هستند که ترامپ و پوتین را مقابل یکدیگر قرار می دهند.

یادداشت ها و پرونده ها اکنون مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته اند و تمرکز اصلی آنها امروز بر روی تامین مالی آقای استیل توسط هیلاری کلینتون است!

پروفسور کوهن در این زمینه دو سوال را مطرح می کند که معتقد است نیازمند پاسخ است. یک: دقیقا چه زمانی و به دستور چه کسی این عملیات intel علیه ترامپ آغاز شده است؟ و سوال دوم: دقیقا در چه مکانی کریستوفر استیل اطلاعات را دریافت کرده است که بصورت دوره ای ثبت و باعث رشد این پرونده شده است؟ (آیا اصولا اتهامی که به استیل وارد است سندیت دارد؟)؛ از طرف دیگر پروفسور کوهن توجه مخاطبین را به روابط استیل با جاسوسان کهنه کار آمریکا و شوروی و همچنین جاسوسان فعلی کرملین و خبرنگاران و رسانه های اصلی جلب می کند.

از لحظه ای که پرونده شروع به پخش شدن به رسانه های آمریکایی کرد، به دلایل مختلف به نظر بسیار غیرقابل قبول بود. (خبرنگار بدون شناخت کامل از طعمه خود در مورد آن افشاگری نمی کند)

در شهادت نامه ماه می 2017 مجلس جان برنان رئیس سیا در دوران اوباما گفته است که او و آژانس او کسانی بودند که برای اولین توسط واشنگتن پست این پرونده علیه اف بی آی را عمومی کرده اند.

بطور خلاصه باید گفت اگر اظهارات جان برنان درست باشد پس باید او را پدرخوانده روسیه-گیت بدانیم و نه اف بی آی . اما چگونه است که وقتی حین شهادت وی از او در مورد گازپروم سوال شد وی پاسخ داد ” هرگز در مورد گازپروم که یک شرکت غول انرژی روسیه و از ستون های اصلی قدرت پوتین است نشنیده است؟!

نکات حائز اهمیت در بررسی این پرونده و روند تحقیقات مولر:

یک- کریستوفر استیل بعد از اتمام خدمت خود برای روسیه هرگز به این کشور بازنگشت. (یعنی از سال 1990). آژانس اصلی اطلاعاتی روسیه، اف اس بی، تغییرات زیادی را طی این سالها خصوصا از سال 2000 انجام داده است، از جمله بسیاری از کارکنان این سازمان تغییر کرده اند و این سوال به وجود می آید که با وجود این تغییرات اساسی آیا آقای استیل می تواند نفوذ سابق را داشته باشد؟

و اگر فرض کنیم که چنین باشد آیا این افراد جدید یا سابق با استیل همکاری کرده اند؟ آنهم زیر چشمان افسر سابق کا گ ب ولادیمیر پوتین که به چشمانی همیشه هشیار و بی رحم معروف است؟ و با این کار موقعیت و خانواده و اموال خود را ریسک کرده اند ؟

دو- گفته شده است که تامین هزینه منابع روسی توسط استیل انجام شده است. اما بعدا کارفرمای استیل و رئیس فیوژن جی پی اس،Glenn Simpson، در نیویورک تایمز نوشت: به منابع استیل در روسیه پولی پرداخت نشده است!

اگر هدف پوتین در کرملین قرار دادن ترامپ در کاخ سفید بوده باشد پس چرا این منابع متصل به کرملین به پروژه آنتی-ترامپ آقای استیل کمک کرده اند؟ آن هم بدون مزایای مالی و سیاسی.

سوم- اکنون ما میدانیم استیل حداقل دارای سه منبع دیگر اطلاعاتی بوده است:

1- کسانی که قبلا توسط او یا کارفرمایش ذکر نشده اند.

2- اطلاعاتی که توسط سازمان های اطلاعاتی خارجی وجود داشته و توسط جان برنان و به استیل یا اف بی آی رائه شده است.

3- یک پرونده ی دومی هم موجود بوده است: پرونده “ترامپ-روسیه” که توسط هیلاری کلینتون و اشخاصی که به وی نزدیک بوده اند با استیل به اشتراک گذاشته شده است.(بعنوان نمونه: تحقیقات Nellie Ohr که توسط فیوژن جی پی اس استخدام شد تا علیه ترامپ اطلاعات و مدارک جمع کند).

نتیجه گیری: بسیاری از این اطلاعات که به استیل رسیده است توسط منابع خودی روسیه بوده است و میتواند اطلاعاتی گمراه کننده جهت هدفی خاص باشد.

تنها همین نکته کافی است تا بتواند فاکس نیوز و خیلی از رسانه های اصلی را قانع کند تا دست داشتن کرملین در استفاده از استیل را متوقف کنند.

و اتهامات و پروپاگانداهایی که توسط هیلاری کلینتون جهت تضعیف دونالد ترامپ ارائه شد، مانند همین روسیه-گیت، می تواند جنگ سرد تازه ای را راه اندازی کند و همانند یک سوخت در جنگ سوریه و اوکراین بکار رود.

اگر روسیه-گیت جهت ایجاد درگیری میان سازمان های اطلاعاتی آمریکا بکار گرفته شده دلیل آن چیست؟ (این سوالی است که پروفسور کوهن پاسخ به آن را جیاتی می داند).

دلیل آن وحشت از ترامپ است؟ چرا؟

دلیل آن مخالفت با اپوزیسیونی است که وعده همکاری بهتر و بیشتر با روسیه را می دهد؟ چرا؟

آیا جان برنان خواهان سرنگونی سازمان سیا است؟ و یا به دنبال یک جایگاه بالاتر در دولت هیلاری کلینتون؟

و سوال مهمتر: نقش اوباما در هر کدام از این بخش ها چیست؟ باراک اوباما از چه زمان و تا چه حد از روسیه-گیت مطلع بوده است؟

اوباما جهت اعمال تحریم های 2016 روسیه به این موضوع اشاره کرد و از آن به عنوان یک عامل تحریم نام برد. این مسئله همان بود که منجر به طرح پرونده مایکل فلین شد. (فلین متهم شد به اف بی آی دروغ گفته است)؛ و در ادامه منتهی به بدتر شدن جنگ سرد جدید میان روسیه و آمریکا شده است.

از دیگر عواقب این ماجرا رابطه ترامپ و پوتین است که توسط روسیه-گیت مختل شده است.

سوالی که آینده به آن پاسخ خواهد داد این است: آیا روسیه-گیت توسط جامعه اطلاعاتی آمریکا و نه فقط اف بی آی تولید شده است؟

اگر فرض را بر این قرار دهیم که ترامپ از تمام این مسائل آگاه بود آیا او هیچ شانسی برای اخراج جیمز کومی داشت که اکنون توسط مولر مورد بررسی قرار گیرد؟ یا با توجه به نقش کومی در کمک به هیلاری کلینتون ، این کلینتون بود که باید کومی را به مهره ای سوخته مبدل می کرد؟

پاسخ به این سوالات  نیازمند تحقیقات فراگیری است که به حمایت کنگره نیازمند است و آنچه امروز به نظر میرسد کنگره از این تحقیقات حمایت نخواهد کرد. James Kallstrom، مدیر اف بی آی گفته است که اف بی آی قصد دارد ریاست جمهوری دونالد ترامپ را از میان ببرد.

جیمز کالستروم در مصاحبه با فاکس تاکید کرده است که همکاری ویژه ای میان برخی از افراد در وزارت دادگستری و برخی افراد در اف بی آی برای حذف ترامپ وجود دارد.

درباره این گفته کالستروم یادآوری این نکته ضروری است: وزارت دادگستری فعلی در حقیقت وزارت دادگستری دوران اوباما است و نه ترامپ. و در حقیقت نئولیبرال ها تحت سلطه وزارت دادگستری هستند.

 

سارا زهیری

 

منابع:

 

The FBI and the President – Mutual Manipulation, by James Petras 
 The Unz Review, Feb 9, 2018

 

https://www.theguardian.com/us-news/2018/jan/30/trump-russia-collusion-fbi-cody-shearer-memo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

اخبار مرتبط

 • دولت کانادا ۲۵۰ هزار دلار برای کمک به سیل زدگان ایران در اختیار صلیب سرخ کانادا قرار میدهد
 • از تبعات ریاست رئیسی بر دستگاه قضا- نگران از پیگیری ویژه کرسنت
 • رامین کامران-تروریست خواندن این و آن
 • وکیل مرجان شیخ الاسلام: خانم شیخ الاسلام از فیلتر شورای نگهبان رد شده و یک محجبه بود!
 • فرامرزدادرس-سیل ایران و متخصصان بی تخصص/ مدعیان سواد مشتریان احمق نیوزها و کارشناسانی با چند تخصص!
 • لیست تروریستی، مجاهدین خلق یا سپاه پاسداران!
 • آسانژ و «دمکراسی های نمونه» – گرانما ارگان حزب کمونیست کوبا
 • حسن حیرانی-پروژه جدید فرقه رجوی، قاچاق نفرات به اروپا توسط انجمن پوششی کلیسا
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *