انتشار جزئیات تازه از حمله شیمیایی جعلی در سوریه

22 شهریور 97 – ان آی تی وی نیوز

 

مرکز مصالحه «حمیمیم» وابسته به وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه جزئیات جدیدی را درباره تدارکات کشور‌های غربی برای صحنه‌سازی یک حمله شیمیایی جعلی در سوریه فاش کرده است.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که عناصر تروریستی ۲۲ کودک ساکن استان حلب و همچنین گروهی کودکان بی‌سرپرست را برای انجام حمله شیمیایی خود انتخاب کردند.

به گزارش روسیا الیوم، مرکز مصالحه و آشتی روسیه در پایگاه حمیمیم لاذقیه اعلام کرد که تروریست‌های وابسته گروهک «حراس الدین» به برای حمله شیمیایی با گاز‌های سمی کُلُر آماد می‌شوند.

مرکز روسی حمیمیم می‌گوید که عناصر تروریستی، تصویر هشت قسمت ویدئویی ضبط شده را برای متهم کردن ارتش سوریه به انجام حمله شیمیایی آماده کردند.

وزارت دفاع روسیه دیروز سه شنبه نیز اعلام کرد که نمایندگان رسانه‌های غربی که ماموریت تصویربرداری از صحنه‌های ساختگی حمله شیمیایی در ادلب سوریه را بر عهده دارند، به منطقه اعزام شده و عملیات خود را آغاز کرده‌اند.

وزارت دفاع روسیه گفت که تصاویر تهیه شده قرار است به عنوان اسنادی ساختگی در تایید ادعای استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی علیه مردم سوریه، در اختیار خروجی‌های خبری جهانی قرار گیرد.

پیش از این مسکو اعلام کرده بود که کلاه‌سفید‌ها به همراه تروریست‌های احرارالشام قصد دارند یک حمله شیمیایی ساختگی در ادلب سوریه به راه بیاندازند که مسئولیت فیلمبرداری از صحنه‌های این حمله ساختگی بر عهده نمایندگان کلاه‌سفید‌هایی است که به منطقه اعزام شده‌اند. علاوه بر این گفته شده بود که کانتینر‌های گاز کلر نیز به ادلب منتقل شده است./سایت الف

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *