ویروس مرگبار «نیل غربی» در کانادا هم قربانی گرفت!

25 شهریور 97 – ان آی تی وی نیوز

تاکنون صدها نفر در کشورهای مختلف به ویروس مرگبار «نیل غربی» مبتلا شده‌اند و 22 نفر نیز بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند. اما این ویروس هم‌اکنون در کشور کانادا هم یک قربانی گرفته است.

واحد بهداشت شهرستان اسکس در انتاریوی کانادا اعلام کرد: نخستین مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس مرگبار «نیل غربی» در این کشور گزارش شده است. تا زمانی که دمای هوای مناطق مختلف کانادا به زیر صفر درجه نرسد، ویروس نیل غربی همچنان یک تهدید محسوب می شود.

در اعلامیه این واحد بهداشت آمده است: ساکنان کانادا باید همچنان مراقب باشند؛ زیرا نوعی پشه وجود دارد که می تواند باعث انتقال ویروس مرگبار نیل غربی به انسان شود.

ویروس نیل غربی یک بیماری خطرناک است که از طریق نوعی پشه به انسان منتقل می شود. این پشه ها با تغذیه خون پرندگان مبتلا به این ویروس ناقل بیماری می شوند. افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند علائمی از قبیل سردرد، تب شدید، ضعف عضلانی و تهوع دارند. تاکنون هیچ واکسنی برای این بیماری کشف نشده است. ویروس نیل غربی تاکنون در اروپا، آفریقا، آسیا، استرالیا و آمریکای شمالی مشاهده شده است. هر ساله هزاران نفر در آمریکا به این ویروس مبتلا می شوند. این ویروس نخستین بار در سال 1937 در اوگاندا مشاهده شد.

مقامات وزارت بهداشت کانادا اعلام کردند تاکنون 26 تله برای به دام انداختن پشه ها در ویندزور کانادا نصب شده است و تعدادی پشه ناقل این ویروس هم به دام افتاده‌اند. این مقامات همچنین از مردم درخواست کردند از حضور در کنار استخرهای آب جلوگیری کنند و از مواد دافع حشرات استفاده کنند و همه درب‌ها و پنجره های خود را ببندند./باشگاه خبرنگاران

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *