دموکرات ها خواستار تحقیق بر روی مشتریان رودی جولیانی شدند- از مجاهدین تا جمهوری دومنیکن و رضا ضراب

27 شهریور 97 – ان آی تی وی نیوز

دموکراتهای سنا از وزارت دادگستری درخواست تحقیق درباره مشتریان و لابی های رودی جولیانی وکیل دونالد ترامپ کردند.

آنها میخواهند مشخص شود آیا رودی جولیانی قوانین ثبت نام نمایندگان خارجی را توسط لابیگری در جهت منافع شخصی نقض کرده است یا خیر.
روز پنجشنه 7 نماینده دموکرات به John Demers، معاون دادستان کل بخش امنیت ملی این وزارتخانه، نوشتند ” آقای جولیانی در ماه اوت طی نامه ای به رئیس جمهور رومانی حمله کرد و وی را متهم به فساد مالی و اداری کرد. جولیانی اذعان کرده است برای فرستادن این نامه پول دریافت کرده است. وی تصدیق کرده است این پول توسط شرکتی که توسط مدیر سابق FBI لوئیس فریح اداره می شود به وی پرداخت شده است.

هدف از فرستادن این نامه و متهم کردن رئیس جمهور رومانی تحقیق برای شخص و اشخاصی در کمپین انتخاباتی وی بوده است.

هفت سناتور دموکرات نامه شهردار سابق نیویورک را ناقض سیاست های رسمی ایالات متحده و  همچون سرکوفتی به وزارت خارچه آمریکا می دانند که جهت حفظ منافع مشتریان خارجی رودی جولیانی، ارتباطات برخی مقامات ارشد آمریکا و رئیس جمهور ترامپ در ازای پرداخت پول انجام شده است.

سناتورها همچنینخاطرنشان می کنند که جولیانی برای کمک به مجاهدین خلق، که یک گروه مخالف ایران هستند و خروج این سازمان از لیست گروه های تروریستی در ازای گرفتن پول کمک کرده است و از اهداف این گروه که تغییر رژیم در ایران است حمایت نموده است.

این سناتورها از دولت قطر بعنوان مشتری اخیر رودی جولیانی نام برده اند که وی تلاش می کند به شدت بر روی رئیس جمهور ترامپ جهت اهداف آنان تاثیر گذارد. این سناتورها از مشتریان نامعلومی در برزیل و کلمبیا نام برده اند.

شرکت رودی جولیانی (Giuliani Security & Safety) به گفته این سناتورها برای دولت های صربستان، اوکراین، شیلی، دومینیکا، اروگوئه، جمهوری دومنیکن و السالوادور کار کرده است و مشتریانی چون رضا ضراب را برخلاف سیاست های آشکار ایالات متحده حمایت کرده است.

شرکتی که نه نام آن و نام کارمندان در وزارت دادگستری ثبت نشده است!

سناتورها می گویند جولیانی برای شهر Kharkiv اوکراین نیز کار می کند که شهردار آن عضو حزبی است که موافق روسیه است و با سیاست های آمریکا در اوکراین مخالف است و این همان سازمانی است که Paul Manafort را بعنوان رئیس کمیته و یک لابیگر میان سالهای 2006 تا 2016 به ترامپ پیشنهاد داد.

Paul Manafort ماه پیش برای فساد بانکی محاکمه شد.

سناتورهای آمریکایی نوشتند: ارتباط مالی آقای جولیانی با سازمان، ارتباط نزدیک این سازمان با دولت روسیه و حمایت عمومی جناب آقای جولیانی علیه  رابرت مولر، در مورد دخالت روسیه در انتخابات 2016، پرسش های بیشتری را مطرح می کند.

و اما رودی جولیانی روز جمعه اعلام کرد دلیلی ندارد دونالد ترامپ از تصمیم پال منافورت، رئیس پیشین کمپین انتخاباتی خود برای همکاری با رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات اخیر آمریکا نگران شود.

وکیل رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: اگر منافورت شواهدی برای مقصر جلوه دادن ترامپ داشته، تیم تحقیقاتی رابرت مولر او را به توطئه علیه رئیس جمهور متهم می‌کرد.

جولیانی همچنین تیم تحقیقاتی رابرت مولر را برای ناکامی در تعدیل نظرات درباره همکاری منافورت علیه رئیس جمهور، مورد انتقاد قرار داد. وکیل ترامپ در این باره گفت: اگر آنها معتقد به اخلاقیات باشند، یکی از کارهای که آنها باید انجام دهند این است که به گمانه‌زنی‌ها پایان دهد.

او مدعی شد زمانی که دادستان فدرال بوده هر وقت گمانه‌زنی های اشتباه درباره یکی از پرونده‌های او مطرح می‌شد، او اینکار را انجام می‌داد.

وکیل رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: اگر دو نفر مرتکب سرقت از بانک مرتکب شوند، شما یکی از آن دو را به فرار مالیاتی متهم نمی‌کنید. این چه معنایی دارد؟

 

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *