صدها اسرائیلی در حمایت از جرمی کوربین برای آزادی غزه نامه نوشتند

29 شهریور 97 – سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

صدها شهروند اسرائیلی که شامل یهودیان و اعراب ساکن اسرائیل می شوند در حمایت از جرمی کوربین نامه ای را امضاء کردند. جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس است و این نامه به کنفرانس سالانه این حزب که در یکشنبه آینده 23 سپتامبر برگزار خواهد شد ارسال می شود.

امضاء کنندگان این نامه نوشته اند: “ما شهروندان یهودی و فلسطینی اسرائیل هستیم و با اتکا به قانون برابری مدنی در اسرائیل خواستار پایان دادن به محاصره غزه هستیم تا صلح و عدالت برای پناهندگان فلسطین به اجرا در آید.
همبستگی نیروهای پیشرو در خارج از کشور برای مبارزه ما حیاتی است.
بنابراین ما از انتخاب جرمی کوربین، یک مبارزان متعهد برای صلح به عنوان رهبر حزب کارگر انگلیس، استقبال می کنیم ”

جرمی کوربین از زمان انتخاب مورد حملات پایدار به اتهام رفتار دوستانه با ضد-یهودها قرار گرفته است.

امضاء کنندگان این نامه اتهامات وارده به جرمی کوربین را رد کرده و یادآوری کرده اند: بسیاری از منتقدان کوربین نیز خود ادعا می کنند که حق انتقاد از اسرائیل را در نظر می گیرند اما در عمل با توجه به حملات پیاپی آنها اینگونه به نظر می رسد آنها سعی در خفه کردن هر بحثی از اسرائیل و فلسطین را دارند.

امضاء کنندگان هشدار داده اند که دولت آینده حتی از هر فشار واقعی بر روی اسرائیل در جهت تغییر سیاست های این کشور جلوگیری خواهد کرد.

در انتها آنها گفته اند ” اقدامات ضد-یهود را محکوم می کنند” اما استفاده از این سیستم را پروپاگاندایی ریاکارانه میدانند که بصورتی آشکار خود تشویق نژادپرستی است.

آنها این ریاکاری را در دنیایی که فاشیسم در آن رو به رشد است بسیار خطرناک و مبارزه با آن را یک ضرورت میدانند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *