مریم معمار صادقی (موسسه توانا-فرشگرد) و توجیه حمله به ایران: جنگ عاملی سازنده در تحولات تاریخ بشری است!

1 مهر 97- ان آی تی وی نیوز

مریم معمار صادق از بانیان موسسه توانا و اکنون عضو تشکلی به نام "فرشگرد" که به تازه گی با 40 عضو اعلام موجودیت کرده است.

توانا، فضای آموزشی الکترونیکی به زبان‌های انگلیسی و فارسی برای فعالان مدنی ایرانی است."
این جمله ای است که در قسمت معرفی سایت توانا آمده است.
این موسسه که تا چندی پیش طرفداران زیادی در میان اقشار مختلف داشت و وابستگی مالی این موسسه و بانیان آن به آمریکا را از اتهامات بی اساس و مغرضانه به آنها میدانستند چند روز  تشت رسوایی آن توسط خانم معمار صادقی بلند شد. خانم مریم معمار صادقی هفته گذشته شخصا در مصاحبه ای در بی بی سی اعلام کرد تمامی پول های موسسه اش را از آمریکا و چندین دولت دیگر دریافت کرده است.

معمارصادقی از یک خانواده ثروتمند آمریکایی ایرانی‌تبار (از شهر شیراز) است و از کودکی در آمریکا بزرگ شده.و حالا خانم مریم معمار صادقی در ویدئویی  درباره نقش مثبت جنگ، بعنوان عاملی ضرور و سازنده در تحولات تاریخ بشری، با ذکر نمونه‌هایی از جنگ داخلی آمریکا و جنگ ده ساله دهه ۱۹۹۰ بالکان (تجزیه یوگسلاوی به ۵ کشور) و بمباران کوزوو از سوی ناتو و جنگ داخلی سوریه،‌ به تفصیل سخن گفته. در روزهای اخیر، پخش این ویدئو در توئیتر با واکنش بسیار منفی و شدید کاربران ایرانی مواجه شده است.

در ویدئو  زیر می بینید که چگونه مریم معمار صادقی مدیر آموزشکده_توانا وقیحانه جنگ و خونریزی را در سوریه و ایران توجیه میکند.

 

البته تا چندی پیش نیز در گوشه سمت چپ وب‌سایت «بالاترین» تبلیغ سیاه رنگ و بزرگی با عنوان “توانا آموزشکده جامعه مدنی ایران” به چشم می‌خورد.در وب‌سایت موسسه  «توانا» و در بخش «درباره ما» آن به وضوح نوشته شده است: “توانا یکی از پروژه‌های مرکز آزادی خاورمیانه است و منابع مالی خود را از دفتردمکراسی، حقوق بشر و نیروی کار در وزارت خارجه‌ آمریکا دریافت می‌کند.”لازم به ذکر است قبل از اعتراف شخصی خانم معمار صادقی خبری از منابع مالی این موسسه در آمریکا منتشر شده که می گوید این موسسه تنها در سال ۲۰۱۶ بیش از یک میلیون دلار بودجه از وزارت خارجه امریکا دریافت کرده است، این بودجه منهای مبالغ کلان دیگریست که این موسسه از جانب دیگر سازمان ها و گروه های غیردولتی محافظه کار و حامیان اسراییل از جمله ٱیپک دریافت می کند.

0

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *