مریم معمار صادقی (موسسه توانا-فرشگرد) و توجیه حمله به ایران: جنگ عاملی سازنده در تحولات تاریخ بشری است!

1 مهر 97- ان آی تی وی نیوز

مریم معمار صادق از بانیان موسسه توانا و اکنون عضو تشکلی به نام “فرشگرد” که به تازه گی با 40 عضو اعلام موجودیت کرده است.

توانا، فضای آموزشی الکترونیکی به زبان‌های انگلیسی و فارسی برای فعالان مدنی ایرانی است.”
این جمله ای است که در قسمت معرفی سایت توانا آمده است.
این موسسه که تا چندی پیش طرفداران زیادی در میان اقشار مختلف داشت و وابستگی مالی این موسسه و بانیان آن به آمریکا را از اتهامات بی اساس و مغرضانه به آنها میدانستند چند روز  تشت رسوایی آن توسط خانم معمار صادقی بلند شد. خانم مریم معمار صادقی هفته گذشته شخصا در مصاحبه ای در بی بی سی اعلام کرد تمامی پول های موسسه اش را از آمریکا و چندین دولت دیگر دریافت کرده است.

معمارصادقی از یک خانواده ثروتمند آمریکایی ایرانی‌تبار (از شهر شیراز) است و از کودکی در آمریکا بزرگ شده.و حالا خانم مریم معمار صادقی در ویدئویی  درباره نقش مثبت جنگ، بعنوان عاملی ضرور و سازنده در تحولات تاریخ بشری، با ذکر نمونه‌هایی از جنگ داخلی آمریکا و جنگ ده ساله دهه ۱۹۹۰ بالکان (تجزیه یوگسلاوی به ۵ کشور) و بمباران کوزوو از سوی ناتو و جنگ داخلی سوریه،‌ به تفصیل سخن گفته. در روزهای اخیر، پخش این ویدئو در توئیتر با واکنش بسیار منفی و شدید کاربران ایرانی مواجه شده است.

در ویدئو  زیر می بینید که چگونه مریم معمار صادقی مدیر آموزشکده_توانا وقیحانه جنگ و خونریزی را در سوریه و ایران توجیه میکند.

 

البته تا چندی پیش نیز در گوشه سمت چپ وب‌سایت «بالاترین» تبلیغ سیاه رنگ و بزرگی با عنوان “توانا آموزشکده جامعه مدنی ایران” به چشم می‌خورد.در وب‌سایت موسسه  «توانا» و در بخش «درباره ما» آن به وضوح نوشته شده است: “توانا یکی از پروژه‌های مرکز آزادی خاورمیانه است و منابع مالی خود را از دفتردمکراسی، حقوق بشر و نیروی کار در وزارت خارجه‌ آمریکا دریافت می‌کند.”لازم به ذکر است قبل از اعتراف شخصی خانم معمار صادقی خبری از منابع مالی این موسسه در آمریکا منتشر شده که می گوید این موسسه تنها در سال ۲۰۱۶ بیش از یک میلیون دلار بودجه از وزارت خارجه امریکا دریافت کرده است، این بودجه منهای مبالغ کلان دیگریست که این موسسه از جانب دیگر سازمان ها و گروه های غیردولتی محافظه کار و حامیان اسراییل از جمله ٱیپک دریافت می کند.

0

اخبار مرتبط

 • حضور ترامپ در لندن-تظاهرات علیه ترامپ در لندن
 • سکوت،همکاری و نوکری اپوزیسونها و رسانه های فارسی زبان در مقابل طرح تجزیه ایران
 • همسر وزیر نفت سابق گروه تروریستی داعش محل اختفای البغدادی را افشا کرد
 • ترامپ: نیویورک تایمز درباره طرح اعزام 120 هزار نیرو به خاورمیانه دروغ می‌گوید
 • حماس: با افزایش بُرد راکت‌ها، تل‌آویو خواستار آتش‌بس شد
 • اعتراف فرانسه: محموله ای از سلاح روی کشتی عربستان بارگیری کردیم
 • نامه جداشدگان فرقه مجاهدین خطاب به رئیس کمیساریای عالی پناهندگی درژنو+فیلم اعتراضات
 • ماجرای شایعه پناهندگی فرمانده حفاظت سپاه
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *